Anasayfa / Girişimcilik / Fortnite sunucuları çöktü mü? Erişim sıkıntıları başladı

Fortnite sunucuları çöktü mü? Erişim sıkıntıları başladı

Yüz binlerce anlık oyuncuya erişen oynaması fiyatsız battle-royale oyunu Fortnite, kendi cinsinin en çok sevilenlerinden biri. Son yıllarda her oyunda görmeye başladığımız battle-royale oyun modunu fantastik bir formda harmanlayan oyunda milyonlarca kayıtlı oyuncu bulunuyor. Lakin ne yazık ki son bir saatte Fortnite’ın eşleştirme sisteminde meseleler olduğu rapor edilmeye başlandı.

Fortnite sunucularında erişim meseleleri yaşanıyor

Son bir saatte oyuna giriş yapmak isteyen oyuncuların geneli birebir yanılgı ile karşılaşmakta. Oyuncular yükleme ekranlarında ya sonu gelmeyecek formda bekliyor ya da irtibat yanılgısı alıp oyunu kapatmak zorunda kalıyor. Fortnite’ın sunucu durumunu bildiren resmi hesaptaki paylaşıma nazaran geliştiriciler bu sorunun farkında ve şu an ilgileniyorlar.

Sorunun kaynağı ve öteki ayrıntıları açıklanmasa da teknik grubun sorunu düzeltmeye çalıştığını biliyoruz. Fortnite’ın tekrar ne vakit oynanabilir hale geleceği bilinmese de önümüzdeki saatlerde sorunun çözüleceğini umuyoruz. Şayet teknik gruptan bir açıklama gelirse bunu sizlerle paylaşacağız.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.