Anasayfa / Girişimcilik / Fortnite, Steam Deck’te olmayacak! İşte nedeni

Fortnite, Steam Deck’te olmayacak! İşte nedeni

Fortnite, bildiğiniz üzere Epic Games’in göz bebeği oyunlarından biri. Sebebi de hem oyunun her platformda fiyatsız bir halde yayınlanması, hem de oyuncu kitlesinin sistemli olarak oyun içi ödeme yapmaya devam etmesi.

Epic Games için bu kadar kıymetli bir oyun, ne yazık ki oyun piyasasının en yeni ve heyecan verici aygıtlarından biri olan Steam Deck’te yer almayacak. Büsbütün güvenlik sebeplerinden doğan bu gelişmenin ayrıntılarına, dilerseniz birlikte bakalım.

Sebep büsbütün hile aksisi sistemle ilgili

Epic Games’in Fortnite için bu türlü bir karar almasının gerisindeki sebep, birinci olarak rekabet yüzünden üzere gözükebilir. Fakat durumun rekabetle hiçbir alakası yok. Hatta Epic Games CEO’su Tim Sweeny, Steam Deck için “Valve inanılmaz bir atılım yaptı” tabirlerini kullanmıştı.

Fortnite’ın Steam Deck’te yayınlanmayacak olmasının gerisinde yatan sebep, Steam Deck’in işletim sistemi olarak Linux’u kullanıyor olması. CEO Sweeny’nin yaptığı açıklamalara nazaran Epic Games, Fortnite üzere büyük ölçekli bir oyunu Linux işletim sistemine getirecek kadar donanımlı bir hile aksisi sisteme sahip değil.

Tim Sweeny, bu bahiste yaptığı ayrıntılı açıklamada şu tabirleri kullandı; “Özel olanlarlar da dahil olmak üzere çok çeşitli çekirdek yapılandırmalarında, hileyle çaba edebileceğimize dair kendimize inancımız yok.”

Linux üzerinde de bu bahsettiği çok çeşitli özel çekirdek yapılandırmalarından bulunduğunu belirten Sweeny, küçük ölçekli oyunlarda hile aksisi sistemlerinin düzgün çalışacağını lakin Fortnite üzere büyük üzere bir oyunda yetersiz kalacaklarını lisana getirdi.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: