Anasayfa / Girişimcilik / Final Fantasy 14 satışları farklı bir sebeple durduruldu!

Final Fantasy 14 satışları farklı bir sebeple durduruldu!

Square Enix, bugün resmi web sitesi aracılığıyla paylaştığı bir özür yazısında, Final Fantasy 14‘ün satışlarını süreksiz olarak askıya almak zorunda kaldıklarını açıkladı. Bu kararın arkasındaki münasebet ise oyuna son gelen genişleme paketi Endwalker‘ın beklenenden çok daha fazla ilgi görmüş olması…

Endwalker, büyük bir ilgiyle karşılaştı

Square Enix’in aylık abonelik sistemiyle oynanan MMORPG oyunu Final Fantasy 14, yeni genişleme paketi Endwalker’ın oyunculara sunulmasından sonra erişilemez hale geldi.

Square Enix, Endwalker‘ın gelişi sonrası toplamda 1 milyon yeni oyuncuya daha ulaştıklarını ve sunucuların çökmemesi için bu türlü bir tedbir alındığını itiraf etti. Fakat yaşanan bu olumsuz gelişme sonrası Square Enix, oyuncuların gönlünü almaya çalışıyor.

Oyunun üretimci grubundan ve genel yöneticisi Naoki Yoshida, Endwalker oynayan çok sayıda insanın Square’in sunucu kapasitesini aşmasına sebep olduğunu açıkladı. Giriş yapan oyuncuların uzun bekleme müddetlerini azaltmak için şirket, gelen sunucu trafiğinin dalgasını süreksiz olarak durdurmak için Final Fantasy 14’ü yeni oyunculara satmayı durdurmaya karar verdi.

Yoshida, sunucu kapasitesini aşan oyun saatleri nedeniyle bekleme müddetlerini kısıtlamak zorunda kaldıklarını ve Final Fantasy 14 Starter Edition ve Complete Edition satışlarının bir müddetliğine yapılmayacağını söyledi. Ayrıyeten, oyuncular fiyatsız deneme sürümünden de süreksiz bir müddetle yararlanamayacaklar. Square Enix, kısıtlamanın ne vakit kaldırılacağına dair resmi bir açıklama yayınlayacak.

Buna rağmen yaşanan durumla ilgili bir özür niyetinde, oyuna etkin olarak erişimi bulunan ve daha evvel satın almış olan oyuncular için fazladan 14 gün oyun müddeti armağan edildi. Pekala sizler bu durumla ilgili neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.