Anasayfa / Girişimcilik / Epic Games’te hesap nasıl açılır?

Epic Games’te hesap nasıl açılır?

Dijital oyun fiyatları, yeni oyunlarda 1000 TL’ye yaklaşmışken herkesin bu fiyatları ödemesi doğal olarak mümkün olamıyor. Bilhassa yeni çıkan oyunlar cep yaktığı için indirimli ya da fiyatsız oyun kovalamak herkesin alışkanlığı haline geliyor. Fiyatsız oyun denince akla birinci gelen platform Epic Games olabilir. Neredeyse her hafta, tüm kullanıcılarına fiyatsız oyun dağıtıyorlar ve dağıttıkları oyunlar genelde kaliteli oluyor. Fiyatsız oyun alabilmek için gerekli olan Epic Games hesap açma sürecini bu içerikte anlattık.

Adım adım Epic Games hesap açma

Epic Games’in fiyatsız olarak dağıttığı oyunları alabilmek için bir kullanıcı hesabına sahip olmak gerekiyor. Bir hesap açıp fiyatsız oyunu almaya çalıştığınızda oyun, kütüphane ismi verilen bir nevi deponuza masraf. Kütüphaneye eklenen oyunu istediğiniz vakit indirip kurabilirsiniz. Böylelikle oyun sonsuza kadar sizde kalmış olur. Epic Games Store’dan bir fiyatsız oyun aldığınızda da birebir formda oyun kütüphaneye eklenir. Hasebiyle oyunlara sınırsızca sahip olmak için aşağıdaki adımları takip edip bir hesap açmalısınız.

  • Buraya tıklayarak kayıt olma sayfasına ulaşın.
  • E-posta dışında toplumsal servisleri kullanarak da kayıt olmanız mümkün. Örneğin Steam ile kayıt olursanız ve Steam hesabınız silinirse Epic Games hesabınızın da dolaylı yoldan silinebileceğini unutmayın. Bu kademede en sağlıklı olan e-posta ile kayıt olmaktır. Tekrar de tercih sizin.
  • Kayıt olma formülünüzü seçmenizin akabinde birkaç bilgiyi doldurmanız istenecek. İstenen bilgileri doldurmanızın akabinde e-posta adresinize bir aktivasyon bildirimi gönderilebilir. Şayet istenirse e-postanızı denetim etmeniz gerekecek. Bir toplumsal servis aracılığıyla kayıt olduysanız aktivasyonla uğraşmanıza gerek kalmayabilir.
  • Şayet bilgilerinizde bir sorun yoksa Epic Games Store’un ana sayfasına yönlendirilmiş olacaksınız.

Fiyatsız olan oyunlara sahip olabilmek için öncelikle oyunun mağaza sayfasına gitmelisiniz. Şayet aşağıda göründüğü üzere oyunu kütüphaneye eklemeniz için seçenek sunuluyorsa butona tıklamanız gerekiyor.

Epic Games Store’daki oyunları kütüphanenize eklemeniz için istemciyi bilgisayarınıza indirmeniz gerekli değildir. Fakat oyunları oynayabilmek için Epic Games Launcher istemcisine gereksiniminiz var. Buradaki temastan Epic’i bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Dilerseniz tarayıcı üzerinde gerçekleştirdiğiniz süreçleri de istemci üzerinden yapabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: