Anasayfa / Girişimcilik / Epic Games’in Fortnite gelirleriyle Ukrayna’ya yaptığı bir günlük bağış aşikâr oldu

Epic Games’in Fortnite gelirleriyle Ukrayna’ya yaptığı bir günlük bağış aşikâr oldu

Rusya’nın askeri operasyon kararı alarak Ukrayna’ya saldırmasının üzerinden neredeyse bir ay geçti. Bu süreçte hiçbir halde geri adım atmayan Rusya, askerlerin yanı sıra yüzlerce sivilin de vefatına neden oldu. Tüm dünyanın pür dikkat takip ettiği savaş, bugüne dek gerçekleştirilen müzakere görüşmelerini dikkate alırsak yakın vakitte bitecek üzere görünmüyor.

Bu nedenle Ukrayna’da savaştan etkilenen bireylere yönelik yardım kampanyaları da birbiri arkasına gelmeye başladı. Son olarak Battle Royale oyunu Fortnite ve fiyatsız verdiği oyunlarla yakından tanıdığımız Epic Games, bir müddetliğine Fortnite oyun gelirlerini Ukrayna’daki savaşzedelere bağışlayacağını duyurmuştu. Bir mühlet evvel de kampanya kapsamında Ukrayna’ya bir gün içinde bağışlanan ölçü belirli oldu.

Epic Games, Fortnite ile bir günde 36 milyon dolar bağışladı

Epic Games, 20 Mart’ta yaptığı açıklamada 20 Mart ila 3 Nisan ortasındaki tüm Fortnite oyun gelirlerini Ukrayna’daki savaş mağdurlarına bağışlayacağını duyurdu.

Epic Games Ukrayna

Direct Relief (Doğrudan Yardım), UNICEF (Birleşmiş Milletler Çocuk Fonu), World Food Programme (Birleşmiş Milletler Besin Programı), UNCHR (Birleşmiş Milletler Mülteci Ajansı) aracılığıyla başlatılan bağış kampanyasında bir günde toplanan para ortaya çıktı.

Epic Games, geçtiğimiz saatlerde Fortnite resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda ilgili yardım kuruluşları aracılığıyla Ukrayna’ya 36 milyon dolar bağışlandığını açıkladı. Gerçek parayla yapılan tüm Fortnite satın alımlarını kapsayan bu bağışın içinde ekstra bir ölçü var mı şimdilik bilinmiyor. Sadece bir günde yapılan bu 36 milyon dolarlık bağışın 3 Nisan’a kadar bir oldukça artması bekleniyor.

Pekala siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce platform, belirtilen tarihler ortasında ne kadar bağış yapabilir? Görüşlerinizi yorumlar kısmından ya da SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: