Anasayfa / Girişimcilik / Epic Games’in armağan oyunlarının toplam bedeli ne kadar?

Epic Games’in armağan oyunlarının toplam bedeli ne kadar?

2018’in Aralık ayında Steam‘e rakip olarak piyasaya sürülen Epic Games Store, o günden beri hayli agresif bir siyaset izliyor. Neredeyse her hafta oyunculara fiyatsız oyunlar sunan ve sık sık özel indirim devirleri düzenleyen Epic Games, 2021 yılına ilişkin kıymetli istatistikleri paylaştı. Ünlü şirket, toplamda kaç oyun ikram ettiğinden, bu oyunların toplam bedeline kadar birçok değerli sayısı resmen duyurdu.

Epic Games, 2022’de toplam 89 oyun ikram etti

Bilhassa birinci etapta oyunculara armağan ettiği oyunlarla kullanıcı sayısını artırmayı hedefleyen Epic Games Store, 2021 yılında amacına ulaşmış üzere görünüyor. Epic Games tarafından yayınlanan resmi sayılara nazaran şirket, 2021 yılında toplam kullanıcı sayısını 34 milyon artırarak 160 milyondan 194 milyona çekmeyi başardı. 2021 yılında en çok faal kullanıcının sisteme girdiği gün, GTA V’in oyunculara ikram edildiği gün oldu.

Epic Games Store, bugün içerisinde 31.1 milyon anlık oyuncu sayısına ulaştı. 2021’in son ayında ise 62 milyon aylık abone girişiyle gelmiş geçmiş en yüksek sayıya erişildi. Gelelim Epic Games Store tarafından oyunculara ikram edilen oyunlara… 2021 yılında Epic, oyunculara toplamda 92 adet fiyatsız oyun verdi. Bu oyunların toplam kıymetinin 2.120 dolar (günlük kur üzerinden 28.800 TL) olduğu ve 1 yıl içerisinde toplamda 765 milyon fiyatsız oyun alındığı belirtildi.

Epic Games son olarak 2021 yılının en çok indirilen oyunlarını da paylaştı. Buna nazaran listenin üçüncü sırasında Rockstar Games’in efsane üretimi GTA V yer alıyor. Yılın en çok ilgi gören ikinci imali, IO Interactive’in sevilen serisi Hitman’in son oyunu olan Hitman 3 oldu. Epic Games Store’da yılın en çok indirilen üretimi ise Final Fantasy VII… Listenin başka dikkat çeken isimleri ise FarCry 6 , Rocket League ve Darkest Dungeon

Pekala sizler Epic Games’in bu sıradışı yükselişi hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce Epic, yakın bir periyotta Steam’e dişli bir rakip olabilir mi? Görüşlerinizi bizlerle yorumlarda paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: