Anasayfa / Girişimcilik / Epic Games’in 26 Aralık’ta Remedy’nin bir oyununu vereceği sav edildi

Epic Games’in 26 Aralık’ta Remedy’nin bir oyununu vereceği sav edildi

Epic Games’in başlattığı ve neredeyse gelenek haline getirdiği ücretsiz oyun serüveni devam ediyor. 25 Aralık‘ta Prey‘i veren platformun 26 Aralık’ta Remedy’nin bir oyununu vereceği sav edildi. Daha evvel Aralık’ın sonuna kadar vereceği oyunların listesi sızdırılmıştı lakin aşikâr bir tarihten sonrası listede yer almıyordu.

Ortaya atılan teze nazaran Epic Games, Control’u tekrardan fiyatsız verecek

Bildiğiniz üzere Epic Games, fiyatsız verdiği oyunları ilerleyen vakitlerde yeniden fiyatsız bir halde sunabiliyor. Ayrıyeten Aralık ayında başlattığı fiyatsız oyun serüveni içerisinde daha evvel fiyatsız olarak sunduğu oyunlar da yer alıyordu. Twitter’da kimi kullanıcılar 26 Aralık‘ta Epic Games‘in Control’u vereceğini tez etti. Platformda sunulan fiyatsız oyunlara bakacak olursak bu durum olağan zira Epic Games daha evvel birebir oyunları farklı aralıklarla fiyatsız olarak verdi.

Control, Love Craft temalı bir oyun. Sizi tekinsiz vadi ismi verilen bir olgunun içerisine sürüklüyor. Tekinsiz vadi, insan gibisi canlıların bizler üzerinde tiksinti yaratması üzerine oluşturulmuş bir olgu. Bu olgu daha evvel Japon robotbilimci Masahiro Mori tarafından 1970 yılında lisana getirildi. “Tekinsiz” tarifi ise 1906 yılında Ernst Jentsch’in yazdığı bir makalede yer alıyor.

Bu iddiayı destekleyen bulgu ise ana karakterimizin elinin, Epic Games’in bir sonraki oyununun duvar kağıdında olması.

Control her istikametiyle farklı bir oyun. Öyküsü ve karakteriniz ile kullanabildiğiniz yetenekler sizi tam manasıyla güç fantezisi yapabileceğiniz bir dünyanın içerisine sokuyor. Oynanış açısından da hayli tatmin edici mekaniklere sahip. Ancak Control öyküyü size direkt sunan bir oyun değil. Onun yerine etraftan notlar toplayarak öyküyü başınızda birleştirmeniz gerekiyor.

Control’un 26 Aralık‘ta verileceği belirtilse de bunlar sadece bir tez. O yüzden en güzel sonuç verilecek oyunun saatini beklemek.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: