Anasayfa / Girişimcilik / Epic Games, tester’lara birçok avantaj ve tam vakitli iş imkanı sağlıyor!

Epic Games, tester’lara birçok avantaj ve tam vakitli iş imkanı sağlıyor!

Oyun indirme ve oynama platformlarında birçok kişi kimi oyunlar için şimdi yayınlanmadan tester olur ve tecrübelerini oyun şirketleriyle paylaşırlar. Bu, şirketler için faydalı olsa da, tester kullanıcıların birçok hakkı elinden alınıp sıkıntı koşullarda çalıştırılıyorlar. Epic Games, bu sistemi değiştirecek bir karar aldı. İşte test oyuncularını sömürülmekten kurtaracak müjde…

Tester’lar tam vakitli çalışan olabilecek

Epic Games, ABD merkezli şartlı çalışanlarını tam vakitli ve avantajlarla işe alıyor. Fortnite geliştiricisi, kalite garantisi (QA) tester’larının yanında öteki uygun çalışanlara da tam vakitli iş imkanı sunuyor.

The Verge tarafından elde edilen, çalışana yönelik bir notta Epic Games, ABD merkezli uygun şartlara bağlı emekçilere tam vakitli isteğe bağlı istihdam sunacağını ve bu tekliflerin birçoklarının 4 Nisan 2022’de geçerli olacağını belirtiyordu. Kimi emekçilerin teklif alamayacağını belirten istisnalardan da bahsediyordu.

Epic Games sözcüsü Elka Look’un söylediğine nazaran, birkaç yüz müteahhit işe alınacak ve hepsi olmasa da birden fazla kalite teminat (QA) tester’ı olacak. Eastridge, Hays ve Nextaff dahil olmak üzere süreksiz ajanslar aracılığıyla QA tester’lar ve başka çalışanlarla mukavele yapılıyor.

Epic Games de dahil olmak üzere oyun sanayisi, test oyuncuları konusunda epey acımasızdı. Birçok test oyuncusu, saatlerce aralıksız olarak çalıştırılıyor. Üstelik bazen bu crunch denen çalışma devirleri karşılığında bir fiyat de almıyorlar. 2019’da Epic Games, Fortnite’ı hayranların beklentileri doğrultusunda düzgünleştirmek için geçen uzun iş günlerini açıklamasının akabinde tenkitlerle karşılandı.

Oyun şirketinin attığı bu adım, rakip firmalar ortasındaki rekabeti artıracak üzere gözüküyor. Öbür oyun geliştirme stüdyolarını da QA test uzmanları ve öbür çalışanlar için çalışma şartlarını uygunlaştırmak yolunda bir nevi teşvik edecek.

Sizler Epic Games’in attığı bu adım hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce öteki oyun geliştirme stüdyoları da misal adımlar atacak mı? Fikir ve görüşlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: