Anasayfa / Girişimcilik / Epic Games, gelirlerini Ukrayna’ya bağışladı!

Epic Games, gelirlerini Ukrayna’ya bağışladı!

Epic Games, yaptığı bir paylaşımla yeni dönemiyle çıkış yapan Fortnite oyungelirlerini Ukrayna savaşında etkilenen insanlara bağışlayacağını açıkladı. Bağışlar, 20 Mart 2022 tarihinden 3 Nisan 2022 tarihine kadar olan satın alımlarla yapılacak.

Şirket; yapılacak bağışların sıhhat, besin, pak su, temel muhtaçlık ve barınma üzere birçok insani hususta olacağını belirtti. Desteklediği yardım kuruluşlarını ise Direct Relief (Doğrudan Yardım), UNICEF (Birleşmiş Milletler Çocuk Fonu), World Food Programme ( Birleşmiş Milletler Besin Programı), UNCHR (Birleşmiş Milletler Mülteci Ajansı) olarak sıraladı. İlerleyen günlerde ise takviye yaptığı yardım kuruluşlarının listesinin artacağını söyledi.

Epic Games, Ukrayna bağışı için süratli davranıyor!

Epic Games, Ukrayna savaşı için desteklediği yardım kuruluşlarına ellerinden geldikçe süratli para gönderdiğini açıkladı. Süreçlerin rapor edildikten çabucak sonra kayıt ederek birkaç gün içinde insani yardım kuruluşlarına aktardıklarını belirtti. Satın almalardan 20 Mart 2022 ve 3 Nisan 2022 ortasında gerçek parayla yapılan tüm Fortnite satın alımlarının dahil edileceğini bildirdi.

Bağışlar, abonelikler, armağanlı savaş biletleri ve oyun içi kozmetik üzere oyundaki birçok alımı kapsayacak. Şirket, ek olarak yaptığı açıklamalarda listelediği yardım kuruluşlarının satın alımlar için seçilmeyeceğini de belirtti. Epic Games, yaptığı paylaşımda Microsoft Fortnite satılan tüm ülkelerde yeniden tıpkı tarihler ortasında oyunun içeriğinden elde edilen tüm satın alımlardan katkıda bulunacağını açıkladı.

Siz okuyucularımız bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Epic Games’in Fortnite gelirlerinin Ukrayna için insani yardım vakıflarına bağışlaması nasıl? Fikirlerinizi yorum yorum yapabilir ya da SDN Forum’da belirtebilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.