Anasayfa / Girişimcilik / En uygun otomobil oyunları (2022)

En uygun otomobil oyunları (2022)

2022 yılında çıkması beklenen pek çok otomobil yarışı oyunları var. Bunlar ortasında epeyce güzel grafiğe ve mekaniğe sahip olan imaller yer alıyor. Şimdi yalnızca duyurularını duyduğumuz birtakım otomobil oyunları ise 2022 içerisinde heyecanlanmamıza yetecek üzere duruyor. Biz de bu noktada 2022 yılının en düzgün otomobil oyunlarını bir ortaya getirdik.

En âlâ otomobil oyunları

Otomobil oyunları dediğimizde akla gelen birinci oyunlardan birisi NFS serisi oluyor. Lakin son yıllarda çıkan imaller serinin popülaritesini biraz sekteye uğrattı. Bu noktada serinin de makus performans sergilemesi yavaşça ününü kaybetmesine sebebiyet verdi. 2022 yılında piyasaya çıkacak otomobil oyunları biz oyuncuların gözlerini hayli dolduracak üzere duruyor. İşte 2022 yılında çıkacak en güzel otomobil oyunları…

GRID Legends

GRID serisi otomobil yarışı hayranları için hayli sevilen bir oyun. Codemasters tarafından geliştirilen seri, sunduğu grafikler ve ortamıyla uygun şeyler ortaya koyuyor. 2022 için gelecek GRID Legends oyununun görselleri de çok güzel görünüyor. Aslında bu çeşidin oyunları yıl geçtikçe grafik manasında kendilerini hayli yeniliyor.

PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series X|S platformlarına çıkacak üretim, 25 Şubat 2022‘de geliyor. Bu sene imal, oyuncuları Londra’dan Moskova’ya kadar farklı yerlerde yarıştırıyor.

F1 2022

F1 serisi hayranları aslında bu oyunu yakından biliyorlardır. Her sene çıkarttığı oyunlarıyla yeterli bir ilgiyi üzerine çekiyor. Sunduğu görsellik ve mekanikleriyle de eğlenceyi üst düzeylere taşıyor. F1 2022 oyunuyla da geliştirici Codemasters bu durumu sürdürmeyi amaçlıyor üzere görünüyor.

Baktığımızda Codemasters bu yıl etkin bir devir geçirecek üzere duruyor. Bilhassa Electronic Arts çatısı altına girmesi işleri hızlandırmış üzere görünüyor. Şimdi hangi platformlara geleceği belirli olmayan üretimin, net bir çıkış tarihi de yer almıyor.

Forza Motorsport

Forza Horizon 5 ile Microsoft güzel bir popülarite kazandı. Bilhassa bu yıl görsel kalite açısından evvelki oyunun üzerine çıkması beğeniyle karşılandı. Forza Motorsport da Microsoft’un sevilen oyunlarından bir tanesi pozisyonunda yer alıyor. Turn10 Studios tarafından geliştirilen üretim, Xbox Series X|S ve PC platformları için geliyor. Şimdi oyun hakkında resmi bir çıkış tarihi açıklanmadı.

 • Outlaw Driver Simulator
 • Nano Racing
 • Chocobo GP
 • Need for Speed 2022
 • Monster Energy Supercross 5
 • MX vs ATV Legends
 • Dakar Desert Rally
 • Assetto Corsa Competizione
 • CarX Street
 • Redout 2
 • Gran Turismo 7

Sizler 2022 yılında çıkacak en uygun otomobil oyunları hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.