Anasayfa / Girişimcilik / Electronic Arts’dan sert atak: FIFA oyuncularını üzecek haber geldi!

Electronic Arts’dan sert atak: FIFA oyuncularını üzecek haber geldi!

Electronic Arts (EA) tarafından geliştirilen ve yayınlanan futbol oyunu FIFA, ülkemizde elbet en çok sevilen oyunlarının başında geliyor. Ama yaşanan son gelişmelerle birlikte oyuncuların pek de güzeline gitmeyecek bir durum ortaya çıktı. Ayrıntılar haberimizde sizlerle…

FIFA 22 serisi için değişik bir gelişme yaşandı

Sevilerek beklenen ve fiyatıyla birtakım bireyleri üzen FIFA 22, çok yakın bir tarihte büyük bir indirime girmişti. Ortalama 100 TL’lik fiyat biçilmiş ve PC oyuncularının almaları tarafında fırsatlar sunulmuştu. Hatta EA Play aboneliği satın alanlar 90 TL civarı bir fiyatla oyunu kütüphanelerine eklediler.

Lakin şimdiyse bu indirimden sonra adeta sevinçler kursakta kalacak. Maalesef ülkemizde yaşanan döviz dalgalanmaları ve enflasyon oranındaki artış oyun bölümüne de darbe vurdu. Hakikaten alım gücümüzün düştüğü şu günlerde oyunların da fiyatları tabiri caizse süratli bir biçimde üst taraflı olarak hareket ediyor.

FIFA 22 için büyük bir artırım yapıldı

Oyun mağazalarına göz ucuyla baktığımız vakit FIFA 22’nin fiyatının zamlandığını görüyoruz. Oyunun Türkiye fiyatı için dolar kurundan kaynaklı bir düzeltme yapıldığını iddia etmek sıkıntı olmasa gerek. Çünkü PC tarafında ortalama 40 dolar bandına çekilen fiyatlar konsolda tam tamına 60 dolar düzeyine tırmanmış durumda.

FIFA 22 üretiminin PlayStation 4 ve 5 konsollarında farklı fiyatlandırması bulunsa da durum maalesef zamlandığı gerçeğini değiştirmemekte. Xbox cephesinde de birebir fiyatlandırmalar kelam konusu. PC’ye göz attığımızdaysa Steam ile EA Destkop’da da eşit fiyatlandırma bizleri karşılıyor.

FIFA 22 fiyatı ne kadar?

Yeni fiyatlara baktığımızda Steam ve EA Desktop bünyesinde Standart Sürümün 599 TL‘ye, Ultimate Edition’un da 799,99 TL olarak revize edildiğini görüyoruz. Konsol tarafında durum daha da üzücü durumda. PlayStation 4 tarafında Standart Sürüm 700 TL olarak sunulurken PlayStation 5 konsolunda 800 TL halinde servis ediliyor. Ultimate Edition ise her iki konsolda da eşit fiyata sahip ve kelam konusu fiyat 1.000 TL olmuş durumda.

Xbox tarafında da fiyatlandırmalar tıpkı halde işliyor. Standart Sürüm 700 TL ve Ultimate Edition 1.000 TL. Ama yalnızca PS5 tarafına Standart Sürüm için özel bir fiyatlandırma uygulandığı görülüyor. EA Play aboneliği olan oyuncular için %10 indirim uygulanacak. Ayrıyeten oyunun tekrar indirimli satılması durumunda tekrar EA Play avantajı da üzerine otomatik olarak uygulanarak satış gerçekleştirilecek.

FIFA 22 sistem ihtiyaçları

64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
İşletim Sistemi: Windows 10 – 64 bit – tercihen Windows 11
İşlemci: Intel Core i3-6100 @ 3.7GHz yahut AMD Athlon X4 880K @4GHz
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GTX 660 2GB yahut AMD Radeon HD 7850 2GB
Depolama: 50 GB boş disk alanı – SSD önerilir

Siz bu artırım hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlardan belirtebilir yahut SDN Forum Oyun alanımıza ışınlanabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: