Anasayfa / Girişimcilik / Elder Scrolls VI için korkutan açıklama: Xbox’a özel olabilir!

Elder Scrolls VI için korkutan açıklama: Xbox’a özel olabilir!

Hatırlarsanız yakın vakitte Bethesda Game Studios, Microsoft tarafından satın alınmıştı. Bu atılım, Xbox’a daha fazla özel oyunun çıkacağı manasına geliyordu. The Elder Scrolls VI da Bethesda’nın bir oyunu olduğundan, oyuncuların aklına her vakit korkutan bir ihtimal gelmişti. Xbox’ın başındaki isim Phil Spencer’ın son açıklaması, oyuncuları korkutan ihtimali gerçeğe çeviriyor.

Phil Spencer, Elder Scrolls VI’nın Xbox özel oyunu olduğu dolaylı olarak doğruladı

Xbox’ın başındaki isim olan Phil Spencer’ın yabancı basına verdiği bir röportajda Xbox Exclusive hakkındaki yorumu dikkat çekti. Röportaj sırasında Bethesda hakkında konuşan Spencer, Bethesda oyunlarının Xbox oyuncularını mutlu edeceğini söyledi. Bununla birlikte, The Elder Scrolls VI’dan evvel çıkması beklenen Starfield oyununun sırf Xbox’a çıkacağını açıkladı.

Bu da dolaylı da olsa Elder Scrolls’un yalnızca Xbox’ta oynanabileceğini doğruluyor. Microsoft son bir yılda Xbox ile Windows ortasında düzgün bir entegrasyon sağladığı için oyunlarını PC’ye de getiriyor. Yani Elder Scrolls’u PC’de de görebiliriz, lakin PlayStation pek mümkün görünmüyor. Oyunun AAA kalitesinde olması nedeniyle Nintendo Switch’e geleceği çoktan imkansız sayılmıştı bile.

The Elder Scrolls V: Skyrim, hala PlayStation oyuncularının en sevdiği imaller ortasında olsa da altıncı oyun yüzleri güldüremeyebilir. Şayet bir PlayStation oyuncusuysanız ve The Elder Scrolls VI’yı dört gözle bekliyorsanız, heyecanınızı biraz düşürmenizde yarar var. Düzgün senaryoda oyunu PC üzerinde oynama talihiniz olabilir.

Çıktığı gün Game Pass’e gelecek

Yeni oyunların konsollarda 600 TL bandında çıktığını düşünecek olursak Game Pass büyük bir nimet. Aylık tek bir fiyatla 100’den fazla oyuna erişmenizi sağlayan bu abonelik sisteminde The Elder Scrolls VI da olacak. Bethesda Game Studios, Xbox’ın çatısı altında olduğu için stüdyonun tüm oyunlar çıktığı gün Game Pass’e eklenecek.

Şayet Elder Scrolls’un yeni oyunu PC için de çıkarsa, Game Pass for PC servisine dahil olacaktır. Bu da Türk oyuncuların gönlüne su serpen ayrıntılardan biri. Lakin PlayStation oyuncuları için yeni oyun bir hüsran olabilir.

Sizce Elder Scrolls, Xbox’a özel bir oyun mu olacak?


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.