Anasayfa / Girişimcilik / Elden Ring, yeni rekor ile gündeme geldi

Elden Ring, yeni rekor ile gündeme geldi

Yayınlandıktan kısa müddet sonra tanınan olan Elden Ring, yeni bir rekor ile gündeme geldi. Oyun imalcileri, geçtiğimiz haftalarda Elden Ring’in satış rekoru kırdığını duyurdu.

25 Şubat’ta piyasaya sürülen Elden Ring, oyuncuların ve eleştirmenlerin beğenisini kazanmayı başardı. Birçok oyuncu, her ne kadar oyunda birtakım yanlışlar meydana gelse de genel çizgileriyle Elden Ring’i beğendiğini belirtti.

Elden Ring, satış rekoru ile gündemde

FromSoftware ve Bandai Namco, ortak bir basın açıklaması yayınladı. Elden Ring’in 14 Mart 2022 prestiji ile sırf Japonya’da 1 milyondan fazla satıldı belirtildi.

Yaklaşık 2.5 hafta üzere bir müddette dünya çapında 12 milyon kopya satıldığını duyuran grup, sayının hem kutu hem de çevrimiçi satın almaları kapsadığının altını çizdi. FromSoftware Lideri ve CEO’su Hideta Miyazaki, “Bütün geliştirme takımı ismine en içten teşekkürlerimizi sunmak istiyorum. Elden Ring, George RR Martin tarafından yazılmış mitolojik bir kıssaya dayanıyor. Oyuncuların Elden Ring dünyasında maceraya atılırken yüksek seviyede özgürlüğün tadını çıkarmasını istiyoruz. Takviye veren herkese tekrardan teşekkür ederiz.” tabirlerine yer verdi.

Bandai Namco’nun Lideri ve CEO’su Yasuo Miyakawa, “Dünya çapındaki hayranlarımızın beklentilerini karşılayabilmek için Elden Ring’e çok emek verildi. Benzeri halde, markayı oyunun ötesine taşımaya devam edeceğiz. Dünyanın dört bir yanındaki hayranlarımıza daha yakın olabilmek ve irtibat kurabilmek için aralıksız çalışacağız.” dedi.

FromSoftware tarafından geliştirilen Sekiro: Shadows Die Twice, 10 gün içerisinde 2 milyon satış sayısına ulaştı. Sırf PlayStation 4’te piyasaya sürülen Bloodborne ise 2015 yılında iki hafta içerisinde 1 milyonun üzerine satıldı. Dark Souls 3, Bandai Namco’nun tarihindeki en süratli satan oyunu oldu ve Nisan 2016’da dünya çapında yayınlanmasından yaklaşık bir ay sonra üç milyonun üzerinde kopya sattı.

Elden Ring’in satış rekoru hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında ve SDN Forum‘da paylaşabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: