Anasayfa / Girişimcilik / Elden Ring sistem ihtiyaçları için şaşırtan gelişme

Elden Ring sistem ihtiyaçları için şaşırtan gelişme

FromSoftware’in bir sonraki RPG destanı Elden Ring, yalnızca birkaç hafta sonra (25 Şubat) lansmanla birlikte oyunculara sunulacak. Oyun Windows’a geliyor ve hayranlar, geliştiricinin Elden Ring’in resmi sistem ihtiyaçlarını yayınlamasını sabırsızlıkla bekliyor. Stüdyo, Elden Ring Steam sayfasını en az ve önerilen özelliklerle güncellediğinde, bu sabır nihayet giderildi.

Lakin akabinde beklenmedik bir gelişme yaşandı. Birinci olarak, bir FromSoftware oyunu için ihtiyaçlar alışılmadık derecede yüksekti. Örneğin, çabucak hemen her standarda nazaran hoş bir oyun olan Sekiro, GTX 760 yahut Radeon HD 7950 ile oynanabilir, meğer Elden Ring görünüşe nazaran bir GTX 1060 gerektiriyordu.

Elden Ring sistem ihtiyaçları aşikâr oldu mu?

Elden Ring sistem ihtiyaçları için istenen özellikler yüksek olması oyuncular tarafından şaşkınlıkla karşılaştı. Steam’in yıllık donanım anketlerine nazaran GTX 1060 tanınan bir kart olsa dahi, pek çok oyuncunun daha makus bir ekran kartıyla Elden Ring oynamak istediğini biliyoruz.

Elden Ring’in Steam sayfasında gösterilen en az sistem ihtiyaçları yalnızca birkaç saat içerisinde kaldırıldı ve “TBD” (to be determined, açıklanacak) olarak listeleniyor. Elden Ring sistem ihtiyaçları için hala meraklıysanız aşağıdaki tabloya göz atabilirsiniz:

  • İşletim Sistemi: Windows 10 yahut 11
  • İşlemci: Intel Core i5-8400 yahut AMD Ryzen 3 3300X
  • RAM: 12GB
  • GPU: Nvidia Geforce GTX 1060 3GB yahut AMD Radeon RX 580 4GB
  • DirectX: DX12
  • Depolama: 60GB

Üstteki tabloya “önerilen” ihtiyaçları dahil etmediğimizi ve bunun FromSoftware’den kaynaklandığını hatırlatmak gerekiyor. Yeniden de Elden Ring iki haftadan daha kısa müddet içinde piyasaya çıkacak ve FromSoftware büyük olasılıkla tüm ihtiyaçları o vakte kadar güncellemiş olacak.

Elden Ring hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında ve SDN Forum‘da bizimle paylaşabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: