Anasayfa / Girişimcilik / Elden Ring kimi sıkıntılarıyla oyuncuları öfkelendirdi

Elden Ring kimi sıkıntılarıyla oyuncuları öfkelendirdi

Elden Ring bugün itibariyle resmi olarak piyasaya çıktı. Birçok oyuncu heyecanlı bir formda, kilidi açılır açılmaz dün gece geç saatlere kadar kaldı. PC‘de oyun, erken vakitte yayına girdi. Konsolda ise birkaç saat sonra geldi. Üretimi dört gözle bekleyenler, şimdiye kadar biraz vakit geçirme bahtına sahip oldu. Bu noktada oyunun birtakım problemlerini da birinci elden gördüler.

Elden Ring, her ne kadar güzel bir oyun olsa da, sahiden kimi sıkıntıları var. Bilhassa PlayStation 5 üzerinden oynarken kimi kare düşüşleri yaşanıyor. Oyuncular da bu mevzudaki şikayetlerini yayınlamaktan geri kalmadılar. Akabinde, From Software ve Bandai Namco oyunun performansı hakkında bir özür bildirisi yayınladı.

Oyuncular Elden Ring içinde çoklukla iki sorun yaşıyor

İki şirket, oyuncuların düzgün oyun oynamalarını engelleyen sıkıntılar yaşadıklarını kabul etti. Ek olarak, oyunculardan bu mevzuda sabırlı olmalarını istedi. Bundan sonra da, Elden Ring‘de listelenen sıkıntılarla nasıl başa çıkmayı planladıklarını açıkladılar. Listelenen birinci iki sorun, PC’de fare denetimlerini çok hassas olması ve Steam hesap isimlerinde multi-byte karakter olduğunda Easy Anti-Cheat‘in başlamaması oldu. Buna da, ileride gelecek bir güncellemeyle çözüleceğini eklediler.

PC sürümünde kare suratı ve performansla ilgili devam eden problemler düzeltmeler alıyor. Tekrar de kullanıcılara, grafik şoförlerini en son sürüme güncellemeleri konusunda talimatlar da geldi. Son olarak From Software, PS5 için oyun bilgilerinin yanlış kaydedilmesine sebep olan bir sıkıntıya değindi. Görünüşe nazaran, neden biliniyor. Bunun için de gelecekteki bir yama üzerinde çalışılıyor.

Sizler Elden Ring hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından belirtmeyi unutmayın!


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: