Anasayfa / Girişimcilik / Elden Ring kaç saatte bitirilebilecek? Üretimci açıkladı

Elden Ring kaç saatte bitirilebilecek? Üretimci açıkladı

İsmini Bloodborne, Dark Souls ve Sekiro: Shadows Die Twice üzere üretimlerle duyuran FromSoftware tarafından geliştirilen ve uzun bir müddettir piyasaya sürülmesi beklenen Elden Ring için son dönemece girildi.

Oyunun üretimci grubundan Yasuhiro Kitao, katıldığı özel bir podcast programında oyunun satışa hazır pozisyonda olduğunu belirtti. Elden Ring’in artık ‘gold’ statüsüne alındığını ve oyunun geliştirme sürecinin tamamlandığını belirten Kitao, orta dünyayı arşınlayacağımız üretimi bitirmenin ne kadar süreceğine de değindi.

Elden Ring en sonunda geliyor

Birinci olarak E3 2019’daki Sony PlayStation konferansında tanıtılan ve PlayStation 4, Xbox One ve Microsoft Windows için piyasaya sürülmesi planlanan Elden Ring, daha sonrasında yeni kuşak konsollar için de duyuruldu. 21 Ocak 2022 tarihinde piyasaya sürüleceği açıklanan imal, geçtiğimiz ay içerisinde yapılan bir açıklamayla son olarak 25 Şubat 2022 tarihine ertelenmişti.

Hidetaka Miyazaki tarafından yönetilen ve ödüllü efsane müellif George R.R. Martin tarafından dünyasının tasarlanmasında rehberlik edilen imal için son dönemece girilmiş durumda. Bu hafta içerisinde Japonya’da katıldığı bir podcast’te konuşan oyunun üretimci takımından Yasuhiro Kitao, Elden Ring’in geliştirilme sürecinin tamamlandığını açıkladı.

Oyunun muhakkak tekrar ertelenmeyeceğini belirten Kitao’ya, Elden Ring’i bitirmenin toplamda ne kadar vakit alacağı da soruldu.

Kitao, oynanış mühletinin oyuncunun yeteneklerine ve oyunda ne kadar vakit harcayacağına nazaran değişeceğini söylese de imal evresinde oyunun rotasının toplamda 30 saatte bitirilecek halde ayarlanmaya çalışıldığını söyledi. Oyunda düzinelerce saatlik yan malzeme ve yapılabilecek şey olduğunu da belirten üretimci, şayet yalnızca ana öyküye odaklanırsanız yaklaşık 30 saatlik bir süreyi gözden çıkarmanız gerektiğini belirtiyor.

Pekala sizler Elden Ring hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce ana öykü için 30 saatlik oynanış müddeti kâfi mi? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: