Anasayfa / Girişimcilik / Elden Ring için yeni rekor geldi! En süratli bitiren oyuncu

Elden Ring için yeni rekor geldi! En süratli bitiren oyuncu

FromSoftware‘in daha şimdiden 2022 yılına damgasını vuran açık dünya FRPG oyunu Elden Ring, yeni bir rekor ile gündemde. Buna nazaran Twitch ve YouTube içerik üreticisi Distortion2, Elden Ring en süratli bitiren oyuncu rekorunu kırdı. Son vakitlerde çıkan en kuvvetli oyunlar ortasında yer alan Elden Ring, daha şimdiden bitirmesi güç oyunlar ortasında. Bu manada Distortion2‘nin kırdığı bu rekor değerli.

Elden Ring, en süratli bitiren oyuncu rekoru kaç dakika?

Distortion2’nin yeniden daha evvel kendine ilişkin olan Elden Ring en süratli bitiren oyuncu rekoru 37 dakikanın altına indi. Buna nazaran içerik üreticisi 36 dakika 20 saniye ile yeni bir rekor kırdı.

Aslında bu rekorun en değerli yanlarından biri birebir içerik üreticisinin üçüncü defa bu rekoru kırması. Distortion2 bir gün evvel tıpkı rekoru 40 dakikaya indirmiş, iki gün evvel ise 50 dakika ile rekor kırmıştı. Oyuncunun rekor için yalnızca muhakkak kredileri toplaması kâfi oldu. Bu sayede oyun sonuna kısa müddette gelen oyuncu, Elden Ring en süratli bitiren oyuncu rekoru için değerli bir avantaj sağlıyor.

Elden Ring ve Soul oyunlarını uzun müddettir oynayanlar için ise bu efor epeyce gereksiz görülüyor. Elden Ring, FRPG yapısı, Soul temeli ve açık dünyasıyla epey çeşitli misyon ve canavarlarıyla epey uzun bir oyun. Bu manada Elden Ring’i hakkını vererek bitirmek hayli sıkıntı. Şu anda haftalardır şimdi oyun sonunu göremeyen birçok Elden Ring oyuncusu olduğunu da hatırlatmak da yarar var.

Elden Ring, epeyce şiddetli yapısıyla kısa müddette oyuncuları etkilemeyi başardı

Şubat ayı sonunda karşımıza çıkan Elden Ring, çeşidi seven sevmeyen herkesin ilgisini çekmeye devam ediyor. Soul oyunların birinci örneklerini Dark Souls serisiyle vermeye başlayan FromSoftware birinci kere bu kadar göz önünde bulunmanın heyecanını yaşıyor. Epeyce karanlık bir atmosfere sahip olan oyun buna rağmen şimdiden birçok oyuncunun da gönlünü kazanmayı başardı.

En az sistem ihtiyaçları

 • İşletim sistemi: Windows 10
 • İşlemci: Intel Core i5-8400 ya da AMD Ryzen 3 3300X
 • Bellek: 12 GB RAM
 • Ekran kartı: Nvidia GeForce GTX 1060 3 GB ya da AMD Radeon RX 580 4 GB
 • DirectX sürümü: Versiyon 12
 • Depolama alanı: 60 GB boş alan

Önerilen sistem ihtiyaçları

 • İşletim sistemi: Windows 10 ya da Windows 11
 • İşlemci: Intel Core i7-8700K ya da AMD Ryzen 5 3600X
 • Bellek: 16 GB RAM
 • Ekran kartı: Nvidia GeForce GTX 1070 8 GB ya da AMD Radeon RX Vega 56 8 GB
 • DirectX sürümü: Versiyon 12
 • Depolama alanı: 60 GB

Elden Ring oyununu nasıl buldunuz? Görüşlerinizi yorum kısmında veya SDN Forum’da paylaşabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: