Anasayfa / Girişimcilik / Ekran kartınızı zorlayacak kadar uygun grafiklere sahip oyunlar!

Ekran kartınızı zorlayacak kadar uygun grafiklere sahip oyunlar!

Günümüz oyunlarının birçoğu elimizdeki donanım özelliklerine sahip bilgisayarları zorluyor. Hatta birtakım imaller en aktüel donanımlara sahip bilgisayarınızı bile zorlayacak oyunlar oluyor. Bunlar ekseriyetle yüksek grafikli oyunlarda meydana geliyor.

İşlemci bazen ekran kartını taşıyamadığında oyunlarda çeşitli kasmalar meydana geliyor. Bu durum tam karşıtı için de geçerli. Durum bu türlü olunca bilgisayar donanımında birtakım yeniliklere gidilmesi gerekiyor. Biz bu içeriğimizde bilgisayarınızı epey zorlayacak oyunları bir ortaya getirdik.

En âlâ grafiklere sahip oyunlar

Günümüzde bilgisayarları en çok zorlayacak imaller yüksek grafik isteyen oyunlar oluyor. Bu durum evvelce olsaydı optimizasyon meselelerini en başa alırdık. Lakin yüksek sistem ihtiyacı isteyen imaller düşük donanımlı bilgisayarlarda çeşitli kasma ya da donma üzere durumlara yol açıyor. İşte bilgisayarınızı zorlayacak oyunlar…

Assassin’s Creed Odyssey

Assassin’s Creed Odyssey, çıktığı günden bu yana serinin hayranları tarafından beğeni topladı. Son vakitlerde imal tekrardan oynanmak için tercih edilmiyor. Tekrar de Antik Yunan devirlerine geri dönmek istiyorsanız ve kütüphanenizde varsa eğlenceli anlar yaşayabilirsiniz.

Yüz modelleri, açık dünya ve genel denetimler Assassin’s Creed serisinde daima değerli bir etmen oldu. Odyssey’in kıssası ise sizleri saatlerce başında tutabilecek cinsten ayarlanmış. Serinin çıkan en yeni oyunu değil lakin asgarî 4GB ekran kartı GTX 970 ve i7-3770 işlemci gerektiriyor. Oyuna girdiğinizde ve grafiklerini gördüğünüzde üretimin bilgisayarınızı ne kadar zorlayacağını direkt anlıyorsunuz.

Far Cry 5

Far Cry 5 piyasaya çıktığında grafikleriyle adeta büyüledi. Bu birinci şahıs nişancı oyunu, sıkı kapalı mimari üzerinde dış yer görünümlerine gerçek eğilen bir açık ve geniş bir alan sunuyor. Serinin bu imali ABD’deki kurgusal bir yerde gerçekleşiyor.

Ağır askeri bir atmosfere sahip Far Cry 5, uygun bir tecrübe sunuyor. Daha evvelden Far Cry oyunlarını deneyimlediyseniz onlara misal gelecektir. Lakin yeni başlıyorsanız hoş bir tecrübe sunabilir. Bu oyundan en uygun formda yararlanmak için ise GTX 1080 ve i7-6700 sizler için en yeterli tercih oluyor. Bu üretimin en büyük başarısı görsel kalitesinden geliyor.

Red Dead Redemption 2

Rockstar Games‘in son oyunu olan Red Dead Redemption 2, grafik ve öykü manasında hoş bir iş sundu. Bilhassa animasyonlar bakımından oyuncuları hayli etkiledi. Üretimde yer alan ufak ayrıntılar ise üzerinde ne kadar uğraşıldığını gözler önüne seriyor.

Red Dead Redemption 2 isimli oyunun dünyası, şu ana kadarki imaller ortasında en geniş kapsamlılar ortasına giriyor. Doğal ortama sahip imal, derelerden dağlara kadar uzanan bir harita vadediyor. Bu oyunu oynamak için NVIDIA GTX 1060 ve Ryzen 5 1500X donanımlarının en az olarak bir ortaya gelmesi gerekiyor.

Forza Horizon 5

Forza Horizon 5, grafik manasında gerçekçiliği yakalamak için kıymetli bir yol yürüdü. İmal, bugüne kadarki en başarılı yarış oyunlarından birisi olarak kabul gördü. Serinin bu versiyonu Metacritic‘te 92 üzere yüksek bir puana ulaştı. Oyun gerçek dünyayı hayli yeterli bir halde yakalıyor.

Forza Horizon 5, ekran kartı kısmında en az NVIDIA GeForce GTX 970‘i en az görüyor. Ek olarak işlemci kısmında en az i5-4460 yonga setine sahip olmanız gerekiyor. Şu sıralar uygun bir yarış oyunu arıyorsanız Forza Horizon 5 yeterli bir tercih olabilir.

Crysis 3

Bilgisayar zorlamaktan bahsederken Crysis 3 isimli imali bu listeye almamak olmazdı. Grafikleri konusunda piyasadaki en ünlü oyunlardan birisi Crysis 3’tür. Hatta prestijini da bu halde aldı. PC’nizin donanım özelliklerinin ne kadar ileriyle gidebileceğini görmek istiyorsanız bu üretim düzgün bir tercih olacaktır.

Oyun, yoğunluğunu kaldıramayan ekran kartlarını ve işlemcileri kapatma konusunda güzel bir geçmişe sahip. Bu nedenle NVIDIA GeForce GTX 560 ve AMD Radeon HD 5870‘in altındaki rastgele bir şey önerilmiyor.

Sizler bilgisayar zorlayacak oyunlar ortasında neleri örnek verirdiniz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından belirtmeyi unutmayın!


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: