Anasayfa / Girişimcilik / EA’den Star Wars oyunlarına dair değerli açıklama!

EA’den Star Wars oyunlarına dair değerli açıklama!

Daha evvel God of War üretimlerinde da vazife alan ve an prestijiyle Star Wars oyunlarının yapımcılığını üstlenen Respawn Entertainment‘ın oyun yöneticisi olan Stig Asmussen, yeni Star Wars Jedi serisi üzerinde çalışıyor. EA cephesinden gelen bilgilere nazaran üzerinde çalışılan tek Star Wars oyunu bu değil; Jedi Fallen Order 2‘nin yanı sıra, birebir anda birçok Star Wars oyununun daha imal etabında olduğu ortaya çıktı.

EA, birebir anda 3 Star Wars oyunu üzerinde çalışıyor

EA Games’in 2019 yılında PlayStation 4, Xbox One ve Microsfot Windows için piyasaya sürdüğü Star Wars Jedi: Fallen Order, Battlefront 2 sonrası adeta ümitlerin kesildiği seriyi yine ayağa kaldırmıştı. Uncharted gibisi, çoğunlukla çizgisel denebilecek bir aksiyon oyunuyla ortaya çıkan Respawn Entertainment, Unreal Engine 4’ün tüm nimetlerinden yararlanmış ve oyuncuların beğenisini kazanmıştı.

Electronic Arts cephesinden gelen bilgilere nazaran Fallen Order’ın devam oyununun yanı sıra, tıpkı anda iki farklı Star Wars oyunu daha geliştiriliyor. Şayet çok büyük bir sürpriz olmazsa bu oyunlardan biri hem tek kişilik öykü modu hem de çok oyunculu mod içerecek olan bir FPS, oburu de gerçek vakitli strateji çeşidinde bir üretim olacak.

Fallen Order’ın da imalcisi olan Respawn Entertainment, bu üç oyunun birden yapımcılığını kendi başına üstlenmiş durumda. Strateji çeşidindeki üretimin, Respawn’ın bir alt stüdyosu olan Bit Reactor’a teslim edildiği de söylenenler arasında…

Lucasfilm Games’in işvereni Douglas Reilly, yaptığı açıklamada Respawn üzere yetenekli bir üretim grubuyla çalışmaya devam etmekten çok memnun olduklarını açıkladı. Reilly, piyasaya çıkacak olan üç yeni Star Wars oyunuyla birlikte, farklı oyun tiplerinde üretimlerle keyifli bir tecrübe sunmayı hedeflediklerini de kelamlarına ekledi.

Pekala sizler EA ve Respawn’ın birebir anda üç farklı Star Wars oyunu geliştirmesi hakkıdna en düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlarda paylaşmayı ihmal etmeyin.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: