Anasayfa / Girişimcilik / EA’dan FIFA 22 oyuncularına ihtar: Hudut bozucu olmayın!

EA’dan FIFA 22 oyuncularına ihtar: Hudut bozucu olmayın!

EA Games, yapmış olduğu bir paylaşımda FIFA 22 oyuncularına seslenerek çevrim içi platformda rakiplerini kızdıracak hareketlerden kaçınmalarını istedi. FIFA’nın yazılı olmayan birtakım kuralları olduğunu hatırlattı. Bunlara uyulmayan maçların pek birçoklarının yarıda kesildiğini söyledi. Bu sebeple biraz daha anlayışlı olmaya davet etti.

EA Games, bildirisi iletmek için dünyanın en eski futbol kulübünü kullandı

EA Games, FIFA tarafından dünyada faal futbol oynayan en eski kulüp olarak tanınan ve 1857’de kurulan Sheffield FC‘nin kuruluş yıl dönümünü kutladı. Bir yandan da FIFA 22 için yazılı olmayan bir kadro kurallar olduğunu hatırlatarak her ne kadar bir mecburilik olmasa bile, bu kurallara uymanın tüm kullanıcıların oyun zevkini yükselteceğini söyledi.

Maçı devamlı duraklatıyor, her değerli durumu tekrar tekrar seyrediyor ve gollerin akabinde kutlama hareketlerini abartıyorsanız, EA size seslenmiş olabilir. Zira bu tip davranışların rakipler açısından epeyce bunaltıcı olabildiğini ve pek çok kişinin oyundan sıkılarak maçı terk etmesine sebep olduğunu söylüyor.

Tıpkı formda FIFA topluluğundaki oyunculardan öfkeyle maçı bırakmamalarını isteyen şirket, bu durumun önüne geçebilmek için bir ekip tedbirler aldığını da belirtti. Örneğin çevrimiçi bir FIFA Ultimate Team maçından çıkarsanız hem yenilgi alır hem de FUT jetonu kazanamazsınız. Üstelik bu durum tekrarlandığı taktirde sonraki maçlar için de FUT jetonu kazanma hakkınızın bloke edileceğine dair bir bildiri alabilirsiniz.

Şirket, platform içerisindeki bu ikazların, kullanıcıları caydırmakta başarısız olduğunu ve bu sebeple bu görüntüyü yayınlamaları gerektiklerini belirtiyor. Oyuncuların büyük bir kısmı da, bu durum karşısında direndiklerini söylüyor. Lakin yanlışın kendilerinde değil, oyunu sıkıcı hale getiren rakiplerinde olduğu konusunda ısrar ediyor.

Bu sebeple oyun içerisinde muhakkak kısıtlamalar getirilmesi gerektiğini savunuyorlar. Örneğin her durumun izlenmesi yahut her golden sonra özel kutlama hareketlerinin yapılamaması yahut iki tarafında konum sonrasında süratli geçme hakkı olması gerektiğini öne sürüyorlar.

Siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu hususta kim haklı? Oyunu oynanmaz hale getiren sıkıcı rakipler mi, yoksa onlara daha fazla dayanamayıp oyunu terk eden kullanıcılar mı? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: