Anasayfa / Girişimcilik / EA Sports, yıllardır beklenen oyunu en sonunda duyuracak!

EA Sports, yıllardır beklenen oyunu en sonunda duyuracak!

Yıllardır piyasaya sürdüğü NFL, NHL, FIFA ve UFC üzere her sene oyunculara sunduğu spor oyunları ile bilinen EA Sports, vakit zaman bu serileri adeta nadasa bırakabiliyor. Son olarak 2018 yılında piyasaya çıkan NBA Live serisi ve 10 yıldır kendisinden haber alınamayan Fight Night üzere serilerden vazgeçmiş üzere duran EA cephesinden yeni bir dedikodu geldi.

EA Sports, Fight Night serisini geri getirecek

Her ne kadar FIFA ve NBA Live üzere serilerin yanında alıcısı daha farklı olsa da Fight Night serisi de EA Sports’un en esaslı spor oyunlarından biriydi. Birinci olarak 17 yıl evvel PS2 ve Xbox için piyasaya sürülen Fight Night 2004 ile başlayan ünlü boks oyunu serisi, son olarak 2011 yılında Xbox 360 ve PS3 için piyasaya sürülen Fight Night Champion ile adeta rafa kaldırılmıştı.

Her ne kadar Fight Night Champion büyük bir beğeni kazanmış olsa da; dövüş oyunlarına ilgi duyan kitlenin UFC oyunlarına kaymasıyla birlikte EA Sports adeta kendine bir rakip yaratmış oldu. Bu manada UFC üretimlerinin git gide daha fazla satış başarısı elde etmesiyle 10 yıldır rafta duran Fight Night serisi, kısa bir müddet sonra tekrar oyuncuların beğenisine sunulacak.

VGC tarafından rapor edilen yeni bir dedikoduya nazaran Fight Night serisi en sonunda geri dönüyor. EA Canada’nın çalışanlarına gönderdiği bir e-postaya erişen VGC editörleri, UFC 5’in piyasaya çıkmasının akabinde Fight Night’ın yeni oyununun da resmen duyurulacağını açıkladı.

Bununla birlikte olağan kaidelerde iki oyunun da tıpkı anda geliştirilmeye başlandığı, lakin grubun hem UFC oyununu hem de Fight Night’ı tıpkı anda geliştirmekte zorlanmasıyla birlikte üretimin biraz daha ertelendiği belirtildi. Pekala sizler Fight Night serisi hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: