Anasayfa / Girişimcilik / EA Sports açıkladı! İşte FIFA oyunlarında Rusya’nın durumu

EA Sports açıkladı! İşte FIFA oyunlarında Rusya’nın durumu

Tüm dünya, Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesine odaklanmış durumda. Tedirginlikle takip edilen bu tansiyon, hiç kuşkusuz faydasına olmuyor. Birçok ülke ve büyük şirketler, hallerini koyabilmek ismine Rusya ve Rus toplumuna yönelik yaptırımlar uyguluyor. Giderek büyüyen bu yaptırımlar silsilesine EA Sports da katıldı.

Rus ulusal grubu ve Rus futbol kulüpleri FIFA oyunlarından çıkarıldı

Rusya’ya karşı tüm dünyadan yaptırımlar artmaya devam ediyor. Ukrayna’da yaşanan insanlık dramına EA Sports FIFA da sessiz kalmıyor. Twitter üzerinden yapılan açıklamaya nazaran EA Sports, Rusya ulusal ekibini ve Rus kulüplerini FIFA 22, FIFA mobile ve FIFA online oyunlarından kaldırdı.

Yapılan açıklamada EA Sports’un tüm dünyada ve Ukrayna’da barışı savunduğu vurgulandı. Bir an evvel bu işgalin son bulması için bu yaptırım kararını aldıklarını belirten şirket, FIFA ve UEFA ile yapılan görüşmelerin akabinde bu kararı aldığını açıkladı. Bu kararın alınmasında FIFA’nın tesirinin de olduğu görülüyor.

Çünkü Savaş ortamının birçok alana olduğu üzere spor alanına da olumsuz tesirinin olduğunu belirten FIFA yetkilileri, yaptırım kararı alabilmek için dün fevkalâde toplanmıştı. FIFA, dün aldığı yaptırım kararında şu tabirlere yer vermişti.

Ukrayna’daki durum süratle iyileşmezse çok yakın gelecekte Rusya’yı milletlerarası karşılaşmalardan men dahil tüm yaptırımları hazırda tutmaktayız. Bu nedenle Memleketler arası Olimpiyat Komitesi, UEFA ve tüm diğer spor organizasyonlarıyla irtibat halindeyiz.

FIFA, Milletlerarası maçlarda Rusya’nın ismiyle anılmayacağına karar verdi. Rusya Futbol Birliği ismiyle maçlara çıkmasına karar verilen maçlarda Rus bayrağı simgesi kullanılmayacak. Ayrıyeten Rus Futbol Birliği’nin mesken sahipliği yapacağı maçların da Rusya dışında oynanmasına karar verildi. Ayrıyeten tarafsız alanda olacak maçlarda da Rus taraftarları olmayacak.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından veya SDN Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: