Anasayfa / Girişimcilik / EA, hile yapmayan Battlefield 2042 oyuncularını banlamaya başladı!

EA, hile yapmayan Battlefield 2042 oyuncularını banlamaya başladı!

Battlefield 2042, yayıncı EA ve üretimci DICE için bir kabus olmaya devam ediyor. Oyuncular ve profesyonel inceleme siteleri tarafından epey vasat geri dönüşler alan üretim, son yılların en az satan ve en az beğenilen imali oldu. Oyuncuların birer birer terk ettiği ünlü imal, bugünlerde hile yapan oyuncuları banlayan uygulamanın gerçek çalışmamasıyla tekrar gündeme geldi.

Battlefield 2042, bir defa daha reaksiyon çekti

Yakın tarihte yayınlanan bir makaleye nazaran, Battlefield 2042’nin anti-hile aracı, son günlerde binlerce oyuncuyu haksız yere banladı. Piyasaya çıktığı günlerde çeşitli irtibat sıkıntılarına yol açan ve birçok oyuncunun çevrim içi modlara girmesine pürüz olan bu araç, artık de pak oyuncuları maksat aldı. Oyunun beta sürecinden beri seyrek de olsa lisana getirilen bu sorun, bugünlerde adeta tavan yapmış vaziyette.

EA forumlarından ve Reddit’ten gelen raporlara nazaran, oyuncuların bir kısmı yalnızca bilgisayarlarında muhakkak bir donanım kesimine sahip oldukları için, bir kısmı da hileyle hiçbir alakası olmayan ekran imajı alma, bilgisayarın RAM takibini yapma üzere pak özellikler barındıran uygulamalara sahip oldukları için oyundan banlanıyor. Üstelik yaşanan bu sorun sonrası EA’in dayanak takımından de olumlu geri dönüşler alınamıyor.

Bölümün önde gelen isimlerinden Tom Henderson’ın gönderdiği bir toplumsal medya mesajına nazaran, EA forumlarında ‘false-positive’ ismi verilen bu haksız banlarla ilgili açılan ve toplamda 163 sayfaya ulaşan forum, EA tarafından yoruma kapatılarak kitlendi. EA’in bu tavrı, oyuncuların hududunu katlamış durumda. Şimdi DICE yahut EA cephesinden yaşanan bu olumsuz durumla ilgili bir resmi açıklama da gelmiş değil.

Pekala sizler bu mevzu hakkında neler düşünüyorsunuz? Siz de benzeri bir sıkıntıyla karşı karşıya kaldınız mı? Görüşlerinizi bizlerler paylaşmayı ihmal etmeyin.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: