Anasayfa / Girişimcilik / E3 2022 için şok eden iptal kararı!

E3 2022 için şok eden iptal kararı!

Her yıl düzenlenen ve yeni oyunlara sahne olan E3 fuarı, bugüne kadar bizi sayısız dev oyunla tanıştırdı. Pandemi nedeniyle gidişatı aksasa da hayatın büyük oranda olağana dönmesiyle bu yıl bir E3 fuarını göreceğimize kesin gözüyle bakıyorduk. Fakat gelen açıklamaya nazaran bu yıl E3 2022 fuarı gerçekleşmeyecek.

E3 2022 fuarı büsbütün iptal edildi

Son iki yıldır pandeminin şartlarından ötürü sanal olarak gerçekleşen E3 fuarının bu yıl fizikî ortamda gerçekleşeceği düşünülüyordu. Zati MWC üzere öteki ünlü fuarlara bu yıl yüzlerce insan fizikî ortamda iştirak gösterebilmişti. Lakin açıklanan karara nazaran E3 2022, hem fizikî hem de online olarak bu yıl gerçekleşmiyor.

Gelen resmi açıklamaya nazaran fuarın koordinatörü ESA, bu yılı pas geçerek gelecek yıl daha sağlam bir formda oyuncuları buluşturmaya odaklanacak.

“Gelecek yaz tüm gücümüzü ve kaynaklarımızı yine canlandırılmış bir fizikî ve dijital E3 tecrübesi sunmaya adayacağız. İster şov alanından ister en sevdiğiniz aygıtlardan keyif alın, 2023 vitrini topluluğu, medyayı ve sanayiyi büsbütün bir ortaya getirecek. yeni format ve interaktif tecrübe.

Bu yılın başında gelen bir açıklama, aktifliğin çevrimiçi ortamda gerçekleşeceğini söylemişti. Görünüşe nazaran ESA bu karardan vazgeçerek gücünü sonraki yıla saklamayı tercih ediyor. Esasen son yıllarda oyun şirketleri kendi etkinliklerini düzenlemekten daha çok hoşlandığı için E3’ün bir sefer daha kan kaybedeceğini öngörebiliriz.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.