Anasayfa / Girişimcilik / E3 2022 fuarı yapılacak mı? Resmi açıklama geldi

E3 2022 fuarı yapılacak mı? Resmi açıklama geldi

Her ne kadar son yıllarda bilhassa COVID-19 salgını ve karantina koşulları münasebetiyle eski ihtişamından uzak günler yaşasa da E3 hala oyun dünyasının kalbinin attığı fuarlardan biri… Bilhassa fuarın düzenlendiği Los Angeles’ın Kaliforniya eyaletindeki Omicron ve Delta varyantı virüs salgını sonrası fuarın akıbeti de merakle bekleniyordu. E3 2022 için yetkili ağızlardan resmi bir açıklama geldi.

E3 2022 bir defa daha dijital olarak düzenlenecek

Bilhassa 2000’li yılların başlarından 2010’lu yıllara geçerkenki süreçte E3’ün oyun dünyası için neler söz ettiği keliemelerle sıkıntı söz edilir. O yıl boyunca piyasaya çıkacak olan çabucak hemen bütün oyunların şaşalı görüntülerle tanıtıldığı, Nintendo, Sony ve Microsoft‘un adeta devler arenasını çıkmışçasına konferanslarda kapıştığı ve oyuncuların aylar öncesinden heyecanla beklediği fuar son yıllarda hayli sönük geçiyordu.

2016 yılından evvel yalnızca basın mensuplarına açık olan fuara giriş yapabilmek için önemli giriş fiyatları ödemek gerekiyordu. Fuara olan ilginin azalması sonrasında, 2016 yılından itibaren herkese açılan fuar, 2019 yılından beri yalnızca dijital olarak sanal ortamda düzenlenir hale gelmişti. Son 2 yılda COVID-19 tedbirlerine kurban giden fuar, bu yıl da yalnızca sanal ortamda karşımıza çıkacak.

Her ne kadar Sony, Microsoft ve Nintendo üzere devlerin periyot dönem katılmaktan imtina ettiği, The Game Awards ve Gamescom üzere farklı etkinlikler karşısında git gide kaybeden bir fuar halini alsa da 2022 yılında da E3’ü izlebilecek olmak oyuncular için bir teselli oldu. E3 2022 ile ilgili bilgiler yakın vakitte ayrıntılandırılacak. Şu an için bildiğimiz tek şey fuarın sanal ortamda gerçekleştirileceği ve her yıl olduğu üzere Haziran ayının ortasında yapılacağı istikametinde.

Pekala sizler E3 2022 hakkında neler düşünüyorsunuz? Evvelce olduğu üzere bu yıl da fuarı merakla bekliyor olacak mısınız? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: