Anasayfa / Girişimcilik / Demon’s Souls’un yaratıcısı, serinin son oyununu oynamamış!

Demon’s Souls’un yaratıcısı, serinin son oyununu oynamamış!

Birinci olarak 2009 yılında FromSoftware tarafından ve PlayStation 3’e özel olarak sunulan Demon’s Souls, çok kısa bir mühlet içerisinde bir fenomene dönüştü. Souls-like isminde yeni bir tipe öncülük eden üretimin yaratıcısı ve baş imalcisi Hidetaka Miyazaki, gerçekleştirdiği yeni bir röportajda, serinin son oyununu oynamadığını itiraf etti. İşte bunun sebebi…

Miyazaki, oyunu neden denemediğini açıkladı

PS3’e çıkan Demon’s Souls ile macerasına başlayan Souls serisi, daha sonrasında piyasaya çıkan Dark Souls ve devam oyunlarıyla sürdü. Tipim devamlılığına ve oynanış mekaniklerine sahip olan King’s Field, Bloodbourne, Sekiro: Shadows Die Twice ve gelecek ay piyasaya sürülecek olan Elden Ring üzere birçok efsane imale öncülük eden Demon’s Souls, geçtiğimiz yıl PS5’in piyasaya çıkışıyla birlikte bir remake’e kavuşmuştu.

Toplamda 30 milyondan fazla kopya satan Souls serisinin son oyunu, serinin yaratcısı Hidetaka Miyazaki tarafından uzaktan yönlendirilmek suretiyle BluePoint Games tarafından geliştirilmişti.

Geçtiğimiz günlerde Görüntü Games Chronicles ile bir röportaj gerçekleştiren Miyazaki, hem Elden Rings hem de Souls serisinin külliyatı ile ilgili kıymetli açıklamalarda bulundu. Ünlü oyun imalcisi, Bluepoint tarafından geliştirilen Demon’s Souls Remake oyununu hiç denemediğini itraf etti.

İşte Miyazaki’nin açıklamaları:

“Sizlerin de bildiği üzere oyunun geliştirilme kademesinde direkt bir katkım olmadı ve açıkçası Demon’s Souls Remake’i hiç oynamadım. Bunun sebebi geçmişte yaptığım oyunları oynamaktan hiçbir formda keyif almamam. Bunu yapınca çok fazla eski his ve hatıra canlanıyor ve bu benim için yorucu oluyor. Hatta böylelikle bir oyun oynuyor üzere de hissetmiyorum.

Evet, Demon’un yine imalini oynamadım ancak yenilenmiş manzaralardan ve yeni jenerasyon grafiklerden epey memnunum.”

Hidetaka Miyazaki

Pekala sizler Miyazaki’nin açıklamaları ve Souls serisi hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: