Anasayfa / Girişimcilik / Dead by Daylight geliştiricileri, tartışmaları sonlandırıyor!

Dead by Daylight geliştiricileri, tartışmaları sonlandırıyor!

Dead by Daylight geliştiricileri, uzun müddettir devam eden tartışmalara noktayı koyuyor. Endişe oyunlarının tekrardan tanınan hale gelmesinde kıymetli bir yer edinen üretim, küçük çaplı değişikliğe gidiyor. Üretimci stüdyo Behavior Interactive, oyunculardan gelen şikayetleri dinleme kararı aldı.

Oyun içindeki bir karakter üzerinden ırkçılık yapıldığını tespit eden stüdyo, efsane kaygı sineması karakterine veda etti. Firma hususla alakalı bir de açıklama yaptı.

Dead by Daylight imalcileri, Leatherface’i kaldırıyor

Klasikleşen kaygı sineması Teksas Katliamı‘nda kendini gösteren karakter, kimi şahıslar nedeniyle oyuncuların tecrübelerini berbat etkiliyor. Bir dizi kozmetik eser ile oyuna dahil olan Leatherface, ırkçılık savları ile oyuna veda edecek. Kimi oyuncular tarafından cilt rengi üzerinden gerçekleştirilen taciz olaylarının farkına varan üretimci stüdyo, karakterin kozmetik eserleri ile birlikte oyundan kaldırılacağını açıkladı.

Mevzuyla ilgili bir de blog sayfası üzerinden açıklama yapan şirket, üzgün olduklarını belirtti. Ayrıyeten bu şekil durumlara karşı olduklarını belirten üretimciler, kelamlarına şu formda devam etti:

Topluluğun üyeleri, bu maskelerden kimilerini kullanırken onları maksat alan ve taciz eden beşerlerle tecrübelerini paylaştılar. Bu haberleri duymak yürek kırıcıydı ve bu davranışı katiyetle kınıyoruz. Nefret yaymak için bir araç olarak kullanıldığında bu maskelerin oyunda olması bizi rahatsız ediyor.

Öte yandan firmaya gelen şikayetleri yeni olmadığı hatırlatılırken, kimi bölümler yavaşlık nedeniyle tacize uğramaya devam ettiklerini belirtti. Günün sonunda topluluk, siyahi karakterlerin derilerini giyerek yapılan ırkçılığın önüne geçildiği için tekrar de mutlu.

Leatherface’i kozmetikleri ile birlikte oyundan kaldıracak olan Behavior Interactive, karakter için para harcamış bireylerin ziyanını da telafi edecek. Şirketin, oyun içi para üzerinden iade yapacağı kestirim ediliyor. Karakter eklendiğinden beri tartışma haline gelen durumun ortadan kalkması, oyun dünyası açısından da olumlu bir haber olarak kayda geçti. Bakalım diğer bir isim ile alakalı misal problemler yaşanacak mı, bekleyip göreceğiz.

Mevzuyla ilgili sizler ne düşünüyorsunuz? Sizce Behavior Interactive karakteri kaldırmakla gerçek olanı mı yaptı? Görüşlerinizi bizlere aktarmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.