Anasayfa / Girişimcilik / Cyberpunk 2077’nin yeni jenerasyon güncellemesi için tarih verildi

Cyberpunk 2077’nin yeni jenerasyon güncellemesi için tarih verildi

Cyberpunk 2077 çıkış yapalı bir yıldan fazla olsa da yeni jenerasyon konsollar için beklenen güncelleme şimdi yayınlanmadı. Bugüne kadar tüm platformlar için çeşitli yanılgı düzeltme paketleri yayınlayan CD Projekt, yeni jenerasyon konsollar için getireceği güncellemeyi bir türlü oyunculara kavuşturamamıştı. Şirket son açıklamasıyla bu güncellemenin ne vakit geleceği sorusuna yanıt verdi ve bu kez önemli görünüyorlar.

Beklenen Cyberpunk 2077 güncellemesi, 2022’nin birinci çeyreğinde geliyor

Cyberpunk 2077 fecî bir çıkış yapmış olsa da son aylarda oyunun oynanabilir hale geldiğini savunabiliriz. Bilhassa de PC tarafında nihayet oyunu hudut krizleri geçirmeden oynamanız mümkün. Ve görünüşe nazaran oyuncular da pek farklı düşünmüyor, çünkü Steam indirimlerinde en çok satan oyunlara baktığımızda Cyberpunk 2077’nin birinci 3’te olduğunu görüyoruz.

Cyberpunk 2077’nin yeni jenerasyon güncellemesi ile sırf kusur düzeltmelerinin değil, grafiklerde ve mekaniklerde optimizasyonlar yapılmasını bekliyoruz. Oyun PC’de düzgün durumda olsa da konsol tarafında hala sorun yaşayanlar olabilir. PlayStation 4 ve Xbox One’ın oluşturduğu eski jenerasyon bir yana, jenerasyonda dahi çökme üzere meseleler yaşanıyor olabilir. Bu güncellemenin, çıkışından bir yıldan fazla geçmiş oyunu artık düzeltmesini bekliyoruz.

The Witcher 3 güncellemesi de bekleniyor

Yeni jenerasyon konsollara uygun hale getirilmesi beklenen tek CD Projekt oyunu Cyberpunk 2077 değil. Bazılarınızın Cyberpunk’tan daha çok beğendiği The Witcher 3 de yeni jenerasyona uygun hale getirilmeyi bekliyor. Oyun çıktığı devirde son derece etkileyici grafiklere sahipti ve hala büyüleyici görünüyor. Yeni jenerasyon konsollara uygun hale geldiğinde bilhassa grafik konusunda güzel bir iş görmeyi umuyoruz.

Ne yazık ki The Witcher 3’ün güncelleneceği tarih, Cyberpunk kadar net değil. Muhtemelen The Witcher 3 remastered sürümünü görmek için uzun bir mühlet daha beklememiz gerekecek.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: