Anasayfa / Girişimcilik / Cyberpunk 2077, yılın oyunu mükafatlarına aday gösterildi!

Cyberpunk 2077, yılın oyunu mükafatlarına aday gösterildi!

CD Projekt RED tarafından toplamda 7 yıl boyunca geliştirilen ve gelmiş geçmiş en düzgün oyunlardan biri olması beklenen Cyberpunk 2077, piyasaya çıkması sonrası büyük hayal kırıklığı yaratmıştı. Hem inceleme notlarıyla, hem de kullanıcı puanlarıyla yerden yere vurulan üretim, iki kolda yılın en düzgün oyunu mükafatlarına aday gösterildi.

Cyberpunk 2077, The Game Awards’da iki kısımda aday

The Witcher serisinin de imalcisi olan CD Projekt RED tarafından 2013 yılından beri geliştirilen Cyberpunk 2077; yanılgıları, oynanışta yaşanan sıkıntılar, vadedilen birçok şeyin yerine getirilmemesi üzere birçok sebeple adeta yerin tabanına sokulmuştu.

Son olarak geçtiğimiz aylarda yeni bir açıklama yayınlayan üretimci firma, 2021 yılında oyuncula sunulacak geniş çaplı düzeltmelerin ve fiyatsız genişleme paketinin 2022 yılına ertelendiğini söylemişti.

The Witcher serisiyle ve özel fiyatlandırmalarıyla oyuncuların kalbinde yer etmiş olan CD Projekt, tek bir oyunla hem piyasadaki hem de oyuncuların gözündeki pahasını ziyadesiyle yitirmişti. Hotfix ismi verilen ve kısa müddette önemli yanlışların düzeltildiği yamalar dışında Cyberpunk hayranlarına bir şey sunamayan CD Projekt RED için hoş bir haber geldi.

Dünyanın en itibarlı oyun etkinliklerinden olan The Game Awards, geçtiğimiz yılın en güzel oyunlarının seçileceği 9 Aralık 2021’e dair aday listelerini açıklamaya başladı. Buna nazaran oyuncuların büyük reaksiyonunu çeken Cyberpunk 2077; En Güzel Müzik ve En Uygun Rol Yapma Oyunu (RPG) kategorilerinde 4 farklı adayla birlikte listelendi.

Her ne kadar oyunun En Yeterli RPG seçilmesi imkansıza yakın görünse de oyunun müziklerini Grammy adaylığı da bulunan Brian McNelis ve Eric Craig‘in yaptığını eklemek gerek.

Pekala sizler Cyberpunk 2077’nin aday gösterildiği iki farklı kategori hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce üretim bu iki mükafattan rastgele birini hak ediyor mu? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmından paylaşmayı ihmal etmeyin.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: