Anasayfa / Girişimcilik / Cyberpunk 2077 için CD Projekt’ten bir makus haber daha!

Cyberpunk 2077 için CD Projekt’ten bir makus haber daha!

7 yıllık geliştirme süreci, ön siparişlerde adeta patlama yapması, piyasaya fırtınalı çıkışı ve sonrasında olanlar… Cyberpunk 2077, uygunuyla kötüsüyle son yılların en çok konuşulan oyunlarından biri oldu. CD Projekt RED’in oyuncular gözündeki prestijini sarsan imalden bir berbat haber daha geldi.

Cyberpunk 2077, bir mühlet daha Game Pass’te yok

Sony PlayStation tarihinin, kusurları ve adeta oynanamaz durumda olması sebebiyle satıştan çekilen birinci ve tek oyunu olan Cyberpunk 2077’nin yeni jenerasyon güncellemesi gelecek yıl gelecek. Daha evvel 2021’in sonuna yanlışsız geleceği açıklanan devasa güncelleme, hem oyuna yeni kuşak kaplamalar ve görsellik getirecek hem de oyundaki yanılgıların tamamına yakınını giderecek.

Geçtiğimiz günlerde CD Projekt RED tarafından büyük çaplı bu güncellemenein 2022’in birinci çeyreğine sarktığı açıklanmıştı. Polanya menşeli firma, artık de oyunun Xbox Game Pass ve gibisi abonelik hizmetlerine gelmesi için daha çok erken olduğunu söyledi.

CD Projekt Red Lideri Adam Kicinski’ye Cyberpunk 2077’nin Game Pass gibisi abonelik sistemlerine eklenip eklenmeyeceği soruldu. Kicinski, her türlü iş fırsatına açık olduklarını, buna rağmen bu tıp abonelik modellerine geçiş için eserin piyasa ömrüne bakılarak hakikat bir vakit seçilmesi gerektiğini belirtti.

VGC merkezli gelen habere nazaran Cyberpunk 2077’nin de tıpkı The Witcher 3: Wild Hunt üzere kısıtlı bir mühlet uzunluğunda Game Pass ve PlayStation Now için sunulacağı, fakat bunun kısa vadede gerçekleşmesi üzere bir plan olmadığı belirtildi. Kicinski, bu cins bir kararı vermek için hem getirisinin hem de götürüsünün uzun uzun tartılması gerektiğini, lakin bunu düşünmek için bile şu an için çok erken olduğunu kelamlarına ekledi.

Pekala sizler oyunun Xbox Game Pass yahut PlayStation Now’a gelmeyecek olması hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.