Anasayfa / Girişimcilik / COVID-19 aşılama çalışmaları GTA 5’e de sıçradı!

COVID-19 aşılama çalışmaları GTA 5’e de sıçradı!

2019 yılının sonlarına hakikat hayatımıza giren, dünyanın dört bir yanında milyonlarca insanın hayatını kaybetmesine yol açan COVID-19 pandemisi tesirini tüm süratiyle sürdürüyor. Her ne kadar aşılama çalışmalarında muhakkak bir yol katedilmiş olsa da, gün geçtikçe ortaya çıkan yeni varyantlar virüsün hala insan sıhhati için büyük bir tehdit olduğunu gözler önüne seriyor.

Olağan aşı olup olmamak büsbütün insanların kendi kararı. Fakat günümüzde pandeminin sonlandırılabilmesi için devletler tarafından aşılamaya teşvik gayeli birçok atılım yapılıyor. Hatta kimi durumlarda bilhassa genç kitlenin ziyadesiyle etkin olduğu sanal dünya ve görüntü oyunları bile tercih ediliyor. Kısa müddet evvel bunlara bir yenisi eklendi.

GTA 5, artık de COVID-19 aşı merkezlerine mesken sahipliği yapıyor

Bilindiği üzere GTA 5, sürükleyici öyküsünün yanı sıra online tarafında devasa bir oyuncu kitlesine sahip. Bilhassa bünyesinde barındırdığı roleplay sunucuları ile adeta oyunun içerisinde gerçek hayat yaşıyormuş üzere bir tecrübe sunuyor. Durum bu türlü olunca aşılamaya teşvik hedefli tercih edilebilecek en uygun oyunlardan biri elbet GTA 5.

Bu noktada BioNTech ile yaptığı iş birliği sonucu COVID-19 aşısını geliştiren Pfizer, Brezilya’da dikkat çeken bir kampanyanın modülü olarak Latin Amerika’nın en büyük sunucularından Cidade Alta ile mutabakat sağladı. Bu noktada kelam konusu sunucuya aşı merkezleri eklendi ve çeşitli misyonlar kapsamında karakterlere COVID-19 aşıları yapılmaya başlandı.

View this post on Instagram

A post shared by GABY (@gabyfofao)

Aşılarını olan karakterlere kola yapıştırılabilen özel bir etiket verilirken, oyunculardan kampanyanın daha fazla şahsa ulaşması için oyun içinden aldıkları ekran imgelerini #InGameVaccine hashtagi ile toplumsal medya platformlarından paylaşması isteniyor.

View this post on Instagram

A post shared by Henrique Brinkmann (@diddybr)

Pfizer ile Cidade Alta tarafından düzenlenen bu kampanyanın kısa müddet içinde tüm dünyada büyük ilgi gördüğünü belirtelim. Öte yandan günlük altı milyondan fazla etkileşim alan sunucu üzerinden hayata geçirilen bu projenin Brezilya’da yüzde 60,4 olan aşılama oranlarına nasıl bir yansıması olacak merak konusu.

View this post on Instagram

A post shared by Niny (@niny.rp)

Pekala siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Pfizer ile Cidade Alta’nın aşıya teşvik gayesiyle yaptığı bu atılım maksadına ulaşabilir mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: