Anasayfa / Girişimcilik / CD PROJEKT RED, bombayı patlattı: Witcher serisine yeni kan!

CD PROJEKT RED, bombayı patlattı: Witcher serisine yeni kan!

CD PROJEKT RED, bugün yaptığı paylaşımla birlikte The Witcher oyunlarına bir yenisinin daha ekleneceğini duyurdu. Çalışmalarına başlanana üretimin Unreal Engine 5 ile geliştirildiğini söyledi. Ayrıyeten, Epic Games ile de yeni bir teknoloji iştiraki kurulduğunu belirtti.

7 yıl ortadan sonra yeni Witcher oyunu geliyor

Oyunun geliştiricisi CD PROJEKT RED, en son 2015 yılında 250 Game of the Year ödüllü serisinin 3. oyunu olan -Hearts of Stone ve Blood & Wine DLC’leri ile bizleri kendine bağlayan- The Witcher 3: Wild Hunt’ı piyasaya sürmüştü.

Yapılan açıklamaya nazaran sevilen seriye nokta koyulacak. Ama tıpkı cihan içerisinde geçen yeni bir kıssa bizleri karşılayacak. Buna ek olarak bu üretimde selefleri üzere AAA RPG tipinde olacak. Yeni oyunun tanıtım imgesinde, “A New Saga Begins” tabirinin çabucak üzerinde tekrar bir madalyon yer alıyor. Ama Geralt ve dostlarınınkinden hayli farklı.

2011’de piyasaya sürülen The Witcher 2: Assassins of Kings’ten bu yana CD PROJEKT RED, oyunlarını oluşturmak için tescilli REDengine teknolojisini kullanıyordu. Ama şirket, yeni başlanacak seride Epic Games ile yapılan muahede yeterince Unreal Engine 5’e geçeceklerini belirtti.

Ayrıyeten Epic ile olan bu yeni ilgi, sadece lisanslama değil, Unreal Engine 5’in teknik geliştirmesini ve ilgili olduğunda Unreal Engine’in gelecekteki potansiyel sürümlerini de kapsayacak. Bu sebeple CD PROJEKT RED grubu, Witcher serisindeki bir sonraki üretimin geliştirilmesinden başlayarak oyun motorunu açık dünya tecrübeleri için uyarlarken de Epic grubuyla koordine bir biçimde çalışmaları götürecek.

Hususla ilgili açıklama yapan CD PROJEKT RED’in CTO’su Pawel Zawodny şunları söyledi:

Dahili RED 2.0 Dönüşümümüzün temel taraflarından biri, teknolojiye çok daha güçlü bir halde odaklanmak. Epic Games ile işbirliğimiz bu prensibe dayanıyor. En başından beri, tipik bir lisans düzenlemesini istemiyorduk. Hem biz hem de Epic bunu uzun vadeli, tatmin edici bir teknoloji paydaşlığı olarak görüyoruz.

CD PROJEKT RED için bir sonraki oyunumuzun teknik istikametine mümkün olan en erken evreden itibaren karar verilmesi hayati ehemmiyet taşımaktadır. Geçmişte, sonraki her oyun sürümünde REDengine’i geliştirmek ve uyarlamak için çok fazla kaynak ve güç harcadık. Bu işbirliği çok heyecan verici zira tıpkı anda bize en son oyun geliştirme araçlarına erişim sağlarken geliştirme öngörülebilirliğini ve verimliliğini artıracak. Unreal Engine 5 kullanarak oluşturacağımız şahane oyunları sabırsızlıkla bekliyorum!

Epic Games’in Kurucusu ve CEO’su Tim Sweeney ise CD PROJEKT RED paydaşlığı hakkında şunları söyledi:

Epic, grupların gibisi görülmemiş bir ölçekte ve doğruluk seviyesinde dinamik açık dünyalar yaratmasını sağlamak için Unreal Engine 5’i inşa ediyor. Etkileşimli kıssa anlatımı ve oyunun sonlarını birlikte zorlamak için CD PROJEKT RED ile ortak olma fırsatından büyük onur duyuyoruz ve bu gayret, geliştirici topluluğuna önümüzdeki yıllarda yarar sağlayacaktır.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi SDN Forum‘da yahut yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.