Anasayfa / Girişimcilik / CD Projekt, Cyberpunk 2077 konusunda yeniden kelamında duramadı!

CD Projekt, Cyberpunk 2077 konusunda yeniden kelamında duramadı!

Daha evvel üç kez ertelenen ve piyasaya yanlışlarla dolu bir biçimde çıkan Cyberpunk 2077 cephesinde işler hala yolunda gitmiyor. Şimdi oyundaki önemli sorunları gidermeyi başaramayan CD Projekt RED, oyuna getireceği güncellemeleri bir sefer daha ertelediğini açıkladı.

Cyberpunk 2077 bir türlü beklenen düzeye gelemiyor

The Witcher serisinin de imalcisi olan CD Projekt RED, Cyberpunk 2077’nin piyasaya çıktığı güne kadar oyun dünyasının en çok güvenilen firmalarından biriydi.

Oyuncu dostu yaklaşımları, ülkelere özel fiyatlandırmaları ve kaliteli oyunlarıyla oyuncuların gönlünde taht kuran firma son aylarda adeta tabanı görmüş durumda. Cyberpunk 2077’nin yanlışlarla dolu yapısı ve verilen kelamların tutulamaması sonrası önemli reaksiyon çeken şirket, artık de yeni bir erteleme haberiyle gündemde.

Cyberpunk 2077 piyasaya çıktıktan sonra oyunculardan gelen şiddetli yansılar sonrası, firma bir yol haritası yayınlamış ve gelecek olan içeriklerle ilgili oyunculara çeşitli kelamlar vermişti.

Bu haritada, 2021’in birinci çeyreğinde yeni kuşak güncellemesinin geleceğinin de kelamı verilmişti. PS5 ve Xbox Series X|S oyuncuları için planlanan bu güncellemenin akabinde, artık de oyundaki bir çok yanılgıyı düzeltecek olan ve fiyatsız bir ek kıssa sunacak olan kapsamlı DLC’nin erteleme haberi geldi.

Cyberpunk 2077 için yayınlanan eski ve yeni yol haritaları…

Hususla ilgili toplumsal medya ve web sitesi aracılığıyla rastgele bir açıklama yapmayan şirket, daha evvel yayınladığı yol haritasını güncelleyerek oyunculara dolaylı yoldan haber vermiş oldu.

Gelen yeni yol haritasına nazaran, 2021’nin sonuna kadar yalnızca üç küçük kusur düzeltme yaması gelecek. Yeni nesil güncellemesi, kapsamlı yanılgı düzeltme ve içerik paketi üzere tüm kıymetli planlar 2022’nin birinci çeyreğine ertelenmiş durumda. Bununla birlikte, tekrar bu yıl içerisinde yayınlanması beklenen The Witcher 3: Wild Hunt‘ın yeni nesil güncellemesi de gelecek yıla ertelendi.

Pekala sizler yaşanan bu durum hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce CD Projekt verdiği kelamları bu sefer tutabilecek mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: