Anasayfa / Girişimcilik / Call of Duty: Warzone oyuncularını çıldırtan hata!

Call of Duty: Warzone oyuncularını çıldırtan hata!

Call of Duty: Warzone, oyun dünyasındaki popülerliğini muhafazaya devam ediyor. Her geçen gün oyuncu sayısında artış gözlemlenen üretim, kimi vakit yaşanan badirelerle da gündemde kalmayı başarıyor. Oyuncular, son ortaya çıkan sorun nedeniyle epeyce şikayetçi.

Toplumsal medyada paylaşılan kusur, Warzone‘un yapımcılarını da harekete geçirdi. Oyunun güncellemelerinden sorumlu grup olan Raven Software, bahsin araştırıldığını belirtti.

Call of Duty: Warzone enteresan bir yanılgı ile gündemde

Birinci olarak Reddit‘te ortaya çıkan sorun, oyuncuların canını hayli sıkmışa benziyor. Mağazada satılan kozmetikler nedeniyle oluşan bu durum, eserleri kullanan bireyleri neredeyse görünmez yapıyor. Rakipleri tarafından neredeyse hiçbir biçimde fark edilmeyen şahıslar, oyundaki rekabet ortamına da bir nebze olsun ziyan vermekte. Bununla birlikte rastgele bir hile kaynaklı olmayan sorunun acilen çözülmesi için de çalışmalar başlatıldı.

Another invisible skin? Happened last night, not mühlet if it’s just on my end or what. from CODWarzone

Oyunun geliştirici grubu olan Raven Software, çalışmaların sürdüğünü belirtirken, oyunculardan biraz sabır istedi. Wraith operatörüne eklenen kozmetikler nedeniyle sorun yaşayan oyuncular, daha öncede benzeri bir durumla karşılaştıkları için de epeyce öfkeli. Çünkü geçtiğimiz sene Ekolo paketi içerisinde yer alan Legendary Ghillie Suit‘in de benzeri bir sorun nedeniyle suistimale açık olduğu tarafında tenkitler mevcuttu.

Öte yandan her ne kadar Raven Software cephesi çalışmaların sürdürdüğünü belirtse de, Activision ile ortaları bozuk olan stüdyo grev yapıyor. Bu nedenle yanılgıyı hangi takımın çözmeye çalıştığı da belirsizliğini sürdürüyor. Oyuncuların güzelce canını sıkan gelişmelere Activision tarafı şimdi dahil olmadı. Lakin grev sürerken bu yanlışların bir mühlet daha gündem de olması bekleniyor.

Bakalım Raven Software takımı, greve karşın oyundaki bu yanılgıları giderecek mi. Bununla birlikte Activision cephesinden de ekstra bir tahlil önerisi ortaya çıkabilir mi bekleyip göreceğiz. Toplumsal medyada mevzu olan görünmezlik derdi bir müddet daha devam edeceğe benziyor.

Pekala sizler Call of Duty: Warzone oynarken bu üslup bir sorun ile karşılaştınız mı? Ve tekrar sizce Raven Software bu durumu greve karşın çözmeli mi? Görüşlerinizi ve varsayımlarınızı bizlere aktarmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: