Anasayfa / Girişimcilik / Call of Duty: Warzone 2, PS4 için piyasaya çıkmayacak!

Call of Duty: Warzone 2, PS4 için piyasaya çıkmayacak!

Bilindiği üzere Microsoft, geçtiğimiz haftalarda oyun dünyasının en büyük satın alımını gerçekleştirerek tam 68 milyar dolar bedelle Activision Blizzard‘ı satın aldı. Bu satın alım sonrası Call of Duty üzere Activision’ın ağır toplarından birinin akıbeti de merakla bekleniyor. CoD serisinin yeni üretimlerinin Sony konsollarına çıkıp çıkmayacağı tartışılırken, Call of Duty: Warzone 2 için beklenmedik bir haber geldi.

Call of Duty: Warzone 2, eski nesili pas geçecek

Call of Duty: Warzone, an prestijiyle dünyanın en çok oynanan ve en tanınan oyunlarından biri olarak dikkat çekiyor. 2020 yılının Mart ayında piyasaya sürülen ve Battle Royale cinsindeki üretim, 1 yıldan kısa bir müddet içerisinde toplam 100 milyon oyuncuyu aşmayı başardı. Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın alması sonrası, oynaması fiyatsız CoD: Warzone 2’nin hangi konsollara çıkacağı da merak konusu oldu.

Bu hafta içerisinde yayınlanan yeni bir rapor, Microsoft’un önümüzdeki periyotta piyasaya çıkacak olan üç yeni Call of Duty oyununun PlayStation platformuna da geleceğini gösteriyordu. Buna rağmen, bugün içerisinde dalın ünlü duyumcularından Tom Henderson, PlayStation 4 ve Xbox One sahiplerini üzecek bir haber paylaştı. Henderson, Warzone 2’nin PC platformu dışında yalnızca PlayStation 5 ve Xbox Series X|S için piyasaya sürüleceğini açıkladı.

Henderson, farklı bir Tweet’te Warzone 2’nin 2023’te piyasaya sürüleceğini açıkladı. Bununla birlikte oyunun tamamı ile yeni kuşak konsollar düşünülerek tasarlandığı ve oyunun imal evresinde hiçbir formda eski jenerasyon konsolların göz önüne alınmadığını belirtti. Alınan bu kararın Microsoft’un Activision Blizzard atağıyla rastgele bir münasebetinin bulunmadığını da söyleyebiliriz.

Pekala sizler bu gelişme hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Warzone 2’nin PS4 ve Xbox One için piyasaya sürülmeyecek olması hakikat bir karar mı? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: