Anasayfa / Girişimcilik / Call of Duty: Vanguard’da oyuncuları çıldırtan bir yanılgı ortaya çıktı!

Call of Duty: Vanguard’da oyuncuları çıldırtan bir yanılgı ortaya çıktı!

Kasım 2021 prestijiyle hem konsol hem de PC oyuncularının beğenisine sunulan Call of Duty: Vanguard, bugünlerde epeyce değişik bir haberle daha gündemde. Oyunu sahip olduğu platformda satın alan birtakım kullanıcılar, üretimin tek kişilik öykü (Campaign) moduna girememekten şikayetçiler. Bu çeşit bir sorun yaşayanlar için tahlil tekliflerini paylaşıyoruz.

Vanguard, 5-7 saatlik bir Campaign moduna sahip

Call of Duty serisi her ne kadar çevrim içi modları nedeniyle tercih edilse de oyunun tek oyunculu modu da kimi oyuncular tarafından merakla bekleniyor. Serinin birtakım oyunlarında Campaign modu pas geçilmiş olsa da Call of Duty: Vanguard, yaklaşık 5-7 saat süren ve 9 farklı kısımdan oluşan bir tek kişilik oyun moduna da sahip.

5 Kasım 2021 tarihinde PS4, Xbox One, Xbox Series X|S, PS5 ve PC oyuncularının beğenisine sunulan imal, şimdiden hayli başarılı inceleme notları almış durumda. Metacritic üzerinden 81/100 not ortalamasına sahip olan oyunu indiren birtakım kullanıcılar, hiç beklemedikleri bir yanılgıyla karşılaşıyorlar. Buna nazaran oyunun Campaign moduna girmek isteyen oyuncular, menüdeki sekmenin gri halde olduğunu ve yanında da bir kilit işaretiyle karşılaştıklarını belirtiyorlar.

Yaşanan bu sorunun kaynağı ise Activision Blizzard‘ın oyunu sunuş biçiminden kaynaklanıyor. Varsayılan olarak, oyun yalnızca çok oyunculu ve Zombi modlarını yüklüyor. Her ne kadar Vanguard’ı büsbütün kurduğunuzu sansanız da tek kişilik modu elle kurmanız gerekiyor. Üstteki görselde olduğu üzere gri bir sekme ve kilit simgesi görürseniz, ilgili butona basarak Campaign modunu ayrıyeten indirmeniz gerekecek.

Kimi oyuncular, ana menü üzerinden modu elle kursalar dahi simgenin tıklanamaz durumda olduğunu belirtiyorlar. Bu durumda birinci yapmanız gereken heyetim sona erdikten sonra oyunu kapatıp tekrar açmak. Şayet bu da tahlil olmazsa, son deva olarak tüm oyunu silip tekrardan indirmeniz gerekiyor.

Pekala sizler Call of Duty: Vanguard’daki bu yanılgı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: