Anasayfa / Girişimcilik / Call of Duty: Vanguard, oyuncuların ilgisini çekemedi!

Call of Duty: Vanguard, oyuncuların ilgisini çekemedi!

Call of Duty: Vanguard piyasaya çıktı. Fakat ortaya çıkan birtakım datalara nazaran oyun, herkesin ilgisini çekmeyi başaramamışa benziyor. Alternatif bir senaryo üzerinden ilerleyen imal, yüksek beklentilere karşın kâfi sayıda oyuncuya ulaşamadı.

Call of Duty oyuncuları ortasında yapılan son anket, Vanguard’ın gereğince ilgi çekmediğini gösterirken, Activision cephesinin mevzuyla alakalı biraz düşünmesi gerekebilir.

Call of Duty: Vanguard tatmin etmedi

Game Industry‘nin gerçekleştirdiği ve yalnızca Call of Duty oynayan şahıslara uygulanan anket, gerçeği gözler önüne serdi. Toplamda 671 kişi üzerinde denenen test, muhakkak başlı sorular içeriyor. Oyunculara, en son ne vakit bir Call of Duty oyunu aldıkları, son çıkan üretimi oynayıp oynamadıkları ve seriye dair bir satın alma alışkanlıklarının bulunup bulunmadığı soruldu.

Gelen cevaplara nazaran, son 5 yılda rastgele bir Call of Duty oyunu alan 284 kişi bulunmakta. Fakat bu 284 kişinin sırf yüzde 21‘i son çıkan Vanguard‘ı satın almış. Bununla birlikte kalan yüzde 79‘luk kısımda yer alan şahısların, oyunu almaktansa başka serinin Call of Duty üretimlerini oynadıkları ortaya çıktı.

Call of Duty: Vanguard genel olarak ilgi çekememişken, 671 kişinin yüzde 34‘ü çok fazla Call of Duty oynadıklarını ve orta verdiklerini belirtti. Onun dışında yüzde 14‘lük oyuncu kitlesi ise Warzone’dan epey şad olduklarını belirtti. Ayrıyeten anketin yüzde 11‘lik kısmını oluşturan bir kesim ise, Battlefield 2042 ve Halo Infinite üzere üretimleri beklediklerini açıkladı.

Oyunu oynamamış yahut satın almayı tercih etmeyen oyuncular ortasında ise değişik bir sonuç ortaya çıkmış. Buna nazaran yüzde 20‘lik bir kesim, inceleme sonuçlarından ötürü satın alımlardan vazgeçmiş. Ayrıyeten yeniden yüzde 4‘lük bir küme da fiyat nedeniyle yeni çıkan üretimlere ilgi duymuyor. Öte yandan Activision Blizzard cephesinin yaşadığı davalar da yüzde 6‘lık bir bölümü etkilemiş. Oyuncular davalar nedeniyle firmaya dayanak olmak istemiyor.

Bahisle alakalı siz ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlere aktarmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: