Anasayfa / Girişimcilik / Call of Duty: Vanguard için birinci inceleme puanları yayınlandı

Call of Duty: Vanguard için birinci inceleme puanları yayınlandı

Call of Duty serisi son yıllarda formatını değiştirerek çevrimiçi oyunculuğa hiç olmadığı kadar fazla değer vermeye başladı. Hatta artık kimi Call of Duty oyunlarında kıssa modu bile görmüyoruz. Oyun bölümü değişiyor ve bu dijital cümbüşler bile gitgide daha dijital oluyor. Kısa bir kıssaya ve geniş bir çok oyunculu moda sahip olan Call of Duty: Vanguard nihayet çıkış yaptı. Pekala eleştirmenler ve oynayanlar ne diyor?

Call of Duty: Vanguard inceleme puanları tekrar çelişkili

Son yıllarda oyun dalında pek gündeme gelmese de büyük bir yanlış var. Yeni bir oyun çıktığında Metacritic’te yer alan eleştirmen puanları ile oyuncu puanları birbirini tutmuyor. Vanguard’ın da Metacritic sayfasına baktığımız vakit birebir senaryoyu görüyoruz. Eleştirmenlerin verdiği puanların ortalaması 81 iken, oyuncuların verdiği puanların ortalaması 10 üzerinden 6.8 olarak görünüyor.

Oyun yeni çıkış yaptığı için incelemede bulunan pek fazla kaynak yok. Hatta kaynakların sayısı bir elin parmak sayısını dahi geçmiyor. Lakin inceleme yapan eleştirmenlere nazaran oyun uygunken, oyunculara nazaran oyun vasat. Hal bu türlü olunca tekrar oyunu satın alıp denemek zorundasınız. Kaldı ki konsollarda oyunu oynadıktan sonra iade etmek üzere bir talihiniz yok.

Tenkitler şimdi raylarına oturmamış olsa da oyunun gerisinde önemli bir işin döndüğünü söylemeliyiz. Activision’ın tüm ana stüdyoları aylardır Vanguard için çalışıyor. Oyunun zombie modunu Treyarch ve oyunun Warzone’a olan entegrasyonunu ise Raven Software geliştiriyor.

Vanguard; PC, Xbox One, Xbox Series S ve X, PlayStation 4 ve 5 için çıkış yaptı. Oyun beta süreci boyunca ücretsizdi lakin şu anda yalnızca tam sürüm mevcut ve fiyatlı olarak bulunuyor. Oyunun platformlarına nazaran fiyatlandırması ise şu biçimde:

Platform Sürüm Fiyat
PC Standart 59.99 Euro
PC Ultimate 99.99 Euro
PlayStation 4 Standart 499 TL
PlayStation 4 ve 5 (Cross-gen) Standart 599 TL
PlayStation 4 ya da 5 Ultimate 779 TL
Xbox One Standart 499 TL
Xbox (Cross-gen) Standart 599 TL
Xbox (Seçtiğiniz nesil) Ultimate 779 TL

İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: