Anasayfa / Girişimcilik / Call of Duty: Vanguard hissiyata kıymet veriyor!

Call of Duty: Vanguard hissiyata kıymet veriyor!

Call of Duty: Vanguard, her bir silahın hissiyatını oyuncuya yansıtmayı planlıyor. Bu noktada PlayStation 5 konsolunun DualSense denetim aygıtının özelliklerini kullanacağını belirtti. Bir PlayStation blog yazısında, geliştirici Sledgehammer Games‘in baş mühendisi Chris Fowler birtakım açıklamalarda bulundu.

Açıklama kapsamında Fowler, tetiğe uygulanan basıncın bile kıymet arz ettiğini belirtti. Buna nazaran de atışın yapıldığı nokta hassasiyet gösteriyor. Bu noktada Sledgehammer, DualSense‘in uyarlanabilir tetikleyicilerini kullanarak tetikte yük hissi yaratmak için geribildirim takviyesini kullanıyor. Böylelikle her bir silah için de daha yanlışsız tetik yükü hissi oluşacak.

Call of Duty: Vanguard silahın tipine nazaran hissiyat sunacak

DualSense‘in sunduğu özellikler ortasında dürbünün çalışma biçimi de tesir görüyor. Bu noktada ne kullandığınıza bağlı olarak görüş suratı ve L2 tetikleyici tartı değişiklikleri manasına geliyor. Silahınızda yer alan eklentiler bile nişan alma hissiyatını değişikliğe uğratabiliyor.

DualSense özellikleri ortasında yer alan dokunsal geribildirim de değerli bir rol oynuyor. Fowler, düşman ateşinin siperinizi kırması durumunda etrafınızda uçuşan enkazın tesirini hissedeceğinizi söylüyor. Bir bombalama akınında da ağır patlamaların hissiyatının daha fazla olduğunu belirtiyor.

Call of Duty serisi daha evvel de DualSense‘in uyarlanabilir tetikleyicilerinden yararlandı. Buna örnek olarak Call of Duty Black Ops Cold War oyununu örnek gösterebiliriz. O da buna benzeri birtakım özellikler sunmuştu.

Sizler Call of Duty: Vanguard oyununun DualSense özelliklerinden yararlanması konusunda ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: