Anasayfa / Girişimcilik / Call of Duty üretimcileri, Activision’a tepkili!

Call of Duty üretimcileri, Activision’a tepkili!

Call of Duty serisinin geliştiricisi stüdyolarından olan Treyarch, son devirlerde gündem olan skandalları kıymetlendirdi. En son paylaşılan raporlarda kendilerine de dokunan olaylar karşısında sessizliğini bozan şirket, oyun dünyasını sarsan taciz ve şiddet olaylarına reaksiyon gösterdi. Stüdyo, gayelerinin yalnızca oyun yapmak olduğunu niteledi.

Bununla birlikte Treyarch‘tan gelen çıkışla birlikte, alt stüdyoların hareketi de sürüyor. Kimi oluşumlar, grev yapma kararı alırken, aksiyonlarını sonlandıran stüdyolar da mevcut.

Call of Duty: Vanguard’ın imalcisi şiddete karşı

Toplumsal medya üzerinden yapılan paylaşım ile olaylara reaksiyon koyan Treyarch cephesi, bir nevi günah çıkardı. Çünkü son paylaşılan raporlarda firmanın da ismi geçerken, stüdyonun en yetkili ismi Dan Bunting‘in de skandallara karışması, dikkatleri çekmişti. Dan Bunting ile ismi çıktığından bu yana çalışmayan şirket, durumu en kısa müddette toparlamak istiyor.

Twitter paylaşımı ile açıklanan duyuruda yalnızca oyun geliştirmek istediklerini açıklayan Treyarch, kültürlerinde bu türlü bir şey olmadığını belirtti ve ekledi:

Stüdyo olarak maksadımız, dünyanın keyifle izleyeceği kusursuz oyunlar yapmak. Bu çabayı sürdürme ayrıcalığına sahip olmak Treyarch‘ın çalışanları sayesinde mümkün oldu. Bizler, elimizden gelenin en düzgününü yapmaya çalışan akıllı, yetenekli, birinci sınıf yaratıcı profesyonellerden oluşan bir stüdyoyuz. Kültürümüzde cinsiyetçiliğe, tacize, ırkçılığa, bağnazlığa, ayrımcılığa yahut zorbalığa yer yoktur. Herkesin gelişebilmesi için inançlı, çeşitli ve kapsayıcı bir çalışma ortamı sağlamak en yüksek önceliğimiz olacaktır. Treyarch’taki herkes oyun geliştirmeye ilgi duyuyor zira görüntü oyunlarının sanatına ve kıymetli anları yaratabilen sihre karşı derin bir sevgimiz var.

Şirketin bu açıklamanın akabinde yapacakları merak edilirken, ilgili toplumsal medya paylaşımının yorumlara kapalı olması da dikkat çekti. Activision Blizzard skandalları, oyun dalını derinden etkilemeye devam edecekmiş üzere duruyor. Birçok alt stüdyo, greve gitme kararı almış, kimileri şirket idaresinde büyük değişiklikler talep etmişti. Bakalım ilerleyen günlerde gelişmeler ne tarafta olacak, bekleyip göreceğiz.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.