Anasayfa / Girişimcilik / Call of Duty, PlayStation’a çıkacak mı? Son karar açıklandı

Call of Duty, PlayStation’a çıkacak mı? Son karar açıklandı

Geçen ay oyun dünyasının en büyük satın alımı gerçekleşti. Microsoft, Call of Duty ve World of Warcraft üzere oyunlarıyla tanıdığımız Activision Blizzard firmasını satın aldı. World of Warcraft bir kenara, Call of Duty her platformdan oyuncular için büyük değer söz ediyor. Seri son vakitlerde biraz kendini kaybetmiş olabilir lakin hepimiz için kıymetli bir oyun.

Bildiğiniz üzere Microsoft’un bu hamleyi yapma sebebi, Xbox’ı daha çok desteklemek. Hal bu türlü olunca Call of Duty’nin PlayStation’a çıkmaması üzere bir durumun ihtimali sorgulanmaya başlandı. Daha evvel bu soru esasen cevaplanmıştı, lakin bu defa tam manasıyla son nokta koyuldu.

Call of Duty oyunları PlayStation’a çıkmaya devam edecek

Microsoft ve Activision Blizzard ortasındaki satın alım açıklandıktan kısa müddet sonra Xbox cephesinden bir açıklama gelmişti. Xbox CEO’su Phil Spencer tarafından yapılan bu açıklamada CoD oyunlarının PlayStation’da olmaya devam edeceği söylenmişti. Şimdi satın alım tamamlanmadığı için gelecekte Xbox ile CoD ortasında neler olacağı tam olarak belirtilmese de en azından bunu öğrenmiştik.

Bugün Phil Spencer’ın açıklamasına, şirketin en üstünden onay geldi. Microsoft tarafından gelen açıklama ile Sony ve Activision Blizzard ortasındaki muahedeler, eski devirlerde olduğu üzere devam edecek. Bu da CoD oyunlarının, PlayStation’da çıkmaya devam edeceğini göstermekte.

Şirketten gelen açıklamanın tamamı ise şu formda:

“Açık olmak gerekirse Microsoft, Activision ile mevcut rastgele bir muahedenin müddeti boyunca Call of Duty ve öteki tanınan Activision Blizzard oyunlarını PlayStation’da kullanıma sunmaya devam edecek. Ve Sony hayranlarının sevdikleri oyunların keyfini çıkarmaya devam edebilmeleri için bunları mevcut mutabakatın ötesinde ve gelecekte PlayStation’da da kullanıma sunacağımızı Sony’ye taahhüt ettik. Nintendo’nun başarılı platformunu desteklemek için emsal adımlar atmakla da ilgileniyoruz. Bunun dal, oyuncular ve işimiz için yanlışsız olduğuna inanıyoruz.”

Gelecekte çıkacak Call of Duty oyunlarının Xbox kullanıcılarına nasıl artılar sunacağını merak ediyoruz. Satın alım gelecek yıl tamamlanacak ve asıl aksiyon o vakit başlamış olacak.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: