Anasayfa / Girişimcilik / Call of Duty için yeni bir taşınabilir oyun muştusu

Call of Duty için yeni bir taşınabilir oyun muştusu

Oyun bölümünün önde gelen isimlerinden biri olan Tom Henderson, geçtiğimiz günlerde Assassin’s Creed Valhalla ile ilgili argümanlara yer verdi. Henderson, bugün de Activision’un Warzone Mobile ismini verdiği, Call of Duty: Warzone oyununun taşınabilir sürümünü geliştirdiğini açıkladı.

Birinci olarak PC, Xbox One ve PlayStation 4 için yayınlanan Call of Duty: Warzone, birçok oyuncu tarafından beğenildi. 10 Mart 2020 yılında piyasaya sürülen oyun, daha fazla şahsa ulaşmak için taşınabilir versiyon ile karşımıza çıkacak.

Call of Duty’den yeni bir taşınabilir oyun geliyor: Warzone Mobile

Warzone Mobile, birkaç gün evvel ortaya çıkan bir sızıntı ile gündeme geldi. Oyun stüdyoları için test hizmeti sağlayan PlaytestCloud’a eklendiği belirtilen Warzone Mobile, kısa mühlet sonra data tabanından kaldırıldı.

Ağustos ayında Activision’un taşınabilir oyun için hazırladığı iş ilanı ile ilgili sızıntı yapıldı. Activisionb, sızıntı sonrasında Call of Duty serisi için taşınabilir oyun geliştirmek ismine Solid State isminde yeni bir stüdyo kurduklarını açıkladı.

Kurulan stüdyo ile ilgili açıklama yapan şirket, “Kendi taşınabilir oyun stüdyomuzu oluşturduk. Beenox ve Activision bünyesinde büyük bir işe alım sürecine gireceğiz. Oluşturulan gruplar ile birlikte Call of Duty serisinin yeni oyunlarını geliştirmeyi hedefliyoruz. Ayrıyeten şu an ismini söyleyemeyeceğimiz bir oyun için hayli heyecanlıyız.” açıklamasında bulundu.

Warzone Mobile oyununun 2022 yılında piyasaya sürüleceği sızdırılan bilgiler ortasında yer alıyor. Call of Duty: Warzone geliştiricilerinden olan Raven Software isimli firmada çalışan kimi QA uzmanları greve başladı. Activision’un gerçekleştirdiği işten çıkarma sonrasında başlatılan grev, şirketin güç bir süreçten geçmesine sebep oldu.

Activision Blizzard, son vakitlerde fecî çalışma şartlarına sahip olması ve çalışanların tekrarlanan taciz ve cinsel taarruz savları ile konululuyor. Kotick’in problemleri yıllardır bildiği ve kendi taciz geçmişine sahip olduğu argümanları da var. Bir haftadan kısa bir mühlet içinde şirket, Call of Duty: Warzone için bir DLC yayınlamaya hazırlanıyor.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.