Anasayfa / Girişimcilik / Call of Duty hayranlarına PlayStation muştusu

Call of Duty hayranlarına PlayStation muştusu

Activision cephesinden Call of Duty hayranlarına müjdeli haber geldi. Microsoft tarafından satın alındıktan sonra, Xbox‘a ilişkin bir şirket haline gelecek olan firma, oyunlarının geleceği konusunda da hayli fazla soru işaretine sahipti. Bilhassa PlayStation için çıkıp çıkmayacağı merak edilen üretimlerle ilgili sevindiren bir gelişme yaşandı.

Ortaya çıkan gelişmelere nazaran Activision, önümüzdeki birkaç Call of Duty oyununu PlayStation‘a çıkaracak. Şirketin, Sony ile olan mutabakatlara hürmet göstereceği öğrenildi.

PlayStation’a 3 adet Call of Duty daha gelecek

Bloomberg’de yer alan rapora nazaran göre Activision, Call of Duty serisi için hala en yetkili isim. Çünkü cümbüş kesimindeki en büyük ikinci satın alım olan Microsoft’un atılımı, şimdi onaylanmadı. Bu müddet zarfında geliştirme yapmaya ve yeni oyun çıkarmaya devam edeceklerini belirten şirket, PlayStation hayranlarını da üzmeyecek. Birinci gelen bilgiler ışığında önümüzdeki süreçte çıkacak en az 3 Call of Duty imalinin, PlayStation konsollarına gelmesi bekleniyor.

Mevcut taahhütleri yerine getirme konusunda kendinden emin olan Activision cephesi, Xbox tarafından da rastgele bir baskıya alınmadıklarını belirtti. Bununla birlikte Xbox ve Microsoft da bu duruma hayli değer veriyor. Çünkü şirket Zenimax Media‘yı satın aldığında alt kuruluşu olan Arkane, Death Loop‘u geliştiriyordu ve PlayStation ile özel muahedeye sahipti. Bu duruma hürmet gösteren şirket, rastgele bir fesih süreci başlatmadı.

Benzeri durumu Activision için de gerçekleştirecek olan Xbox, taahhütlerin bitiminin akabinde nasıl bir yol izleyecek merak konusu. Bilhassa Bethesda oyunlarını özel statüye geçiren şirket, Activision Blizzard için de bunu yaparsa Sony cephesine büyük ziyanlar verebilir.

Bu yıl içerisinde onaylanması beklenen satın almanın akabinde, Activision Blizzard elinde olan bütün marka ve seriler, Microsoft’un denetimine geçecek. Şirketin atakları merak edilirken, Game Pass ile alakalı da somut gelişmelerin yaşanması bekleniyor. Bakalım Xbox, hayranlarını mutlu etmeyi başaracak mı, bekleyip göreceğiz.

Pekala sizler bu bahiste neler düşünüyorsunuz? Sizce Call of Duty serisi ne kadar daha PlayStation‘agelir? Görüşlerinizi bizlere aktarmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: