Anasayfa / Girişimcilik / Call of Duty geliştiricisi, serinin gidişatını güzel görmüyor!

Call of Duty geliştiricisi, serinin gidişatını güzel görmüyor!

Infinity Ward bünyesinde ve Call of Duty serilerinin geliştirilme evresinde yaratıcı stratejist olarak vazife yapan Robert Bowling, Call of Duty serisinin gidişatını kıymetlendirdi. 2006 – 2012 yılları ortasında, Infinity Ward’ın üst seviye yöneticilerinden biri olan Bowling, serinin artık baştan sona yine yaratılması gereken bir sürece hakikat gittiğini itiraf etti.

Call of Duty serisi için çanlar çalıyor

Bilindiği üzere Call of Duty serisinin son oyunu geçtiğimiz yılın Ekim ayında piyasaya sürüldü. PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X|S ile birlikte PC platformu için de oyuncuların beğenisine sunulan üretim, hem Metacritic notlarıyla hem de satış sayılarıyla serinin en başarısız oyunlarından biri oldu. VGC cephesinden gelen bilgilere nazaran Call of Duty: Vanguard, serinin en beğenilen üretimlerinden biri olan CoD 4’ten sonra, yaklaşık 15 yıl içerisinde piyasaya çıkan ve en az satılan CoD oyunu oldu.

Hem forumlarda hem de oyunun Steam sayfasında önemli tenkitlerle karşı karşıya kalan Call of Duty cephesi, artık de oyunun eski yapımcılarından birinin tenkit oklarının maksadı oldu. Serinin geliştirilmesinde yaklaşık 6 yıl boyunca yaratıcı stratejist olarak vazife yapan Robert Bowling, serinin artık küçük değişiklikler yerine artık yine bir üretime muhtaçlık duyduğunu tez etti.

Resmi toplumsal medya hesabı aracılığıyla bir açıklama yayınlayan Bowling, serinin yapımcılarının evvelce oyunculara bir dost gözüyle baktığını belirtti. Yeni kuşak CoD’ların geliştirilme evresinde artık oyuncuların birer müşteri haline geldiğini ve geri dönüşlerin hiçbir formda kale alınmadığını tez etti. Bowling, yapımcıların artık oyunculara içerik hediyeetmekten vazgeçip temel oynanış mekaniklerine odaklanmasın gerektiğini söyledi.

Pekala sizler Bowling’in yaptığı açıklamalar hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce de CoD serisi artık bir yine imale muhtaçlık duyuyor mu? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: