Anasayfa / Girişimcilik / Bungie satın alımı sonrası Sony’den oyun bombardımanı!

Bungie satın alımı sonrası Sony’den oyun bombardımanı!

Canlı hizmet oyunları, artık oyun topluluklarının kaçınamayacağı bir boyuta ulaştı. Pek çok şirket mevzuyla alakalı çeşitli fikirlerini ortaya atıyor olsa bile, büyük bir kısmı bunu hayata geçiremiyor. Ancak Bungie’nin yardımıyla Sony, önümüzdeki 4 yıl içerisinde bu cinste 10 oyun çıkarmaya hazırlanıyor. İşte detaylar…

Sony ile Bungie işbirliği, birinci meyvelerini veriyor

Son yıllarda ismini daha sık duymaya başladığımız canlı hizmet oyunları, aslında tanıtıldığı günden itibaren tıpkı bir uygulama üzere daima güncellenen, yenilikler eklenen ve çeşitli etkinliklerle bir nevi hayatta tutulan, nispeten yeni bir oyun kategorisi haline geldi.

Bu cinsteki oyunların ortak özelliğiyse fiyatsız olmasıdır. Zira şirketlerin asıl hedefi, 1. adımda kullanıcıları oyuna çekmek oluyor. Akabinde oyun içerisindeki kostümlerden vazifelere, aktiflik giriş biletlerinden karakter özelliklerine kadar pek çok şey için fiyat talep ediliyor. Alışılmış bu ödemeler aslında işin kestirmesi olduğu için, oyuncular dilerse uzun yoldan büsbütün fiyatsız bir formda ilerleyebiliyor.

Sony’nin geliştirme çalışmalarına başladığı bu bahsi geçen 10 imal, geçtiğimiz günlerde satın aldığı Destiny ve Halo’nun geliştiricisi Bungie tarafından desteklenecek. Mevzuyla ilgili açıklama yapan Sony CFO’su Hiroki Totoki şunları söyledi:

Bu satın almanın stratejik değeri, sadece son derece başarılı Destiny franchise’ını ve Bungie’nin şu anda geliştirmekte olduğu büyük bir yeni IP’yi elde etmede değil. Birebir vakitte uzmanlığı ve Bungie’nin canlı oyun hizmetleri alanında geliştirdiği teknoloji ile de ilgileniyoruz.

Şirketin gelecekteki canlı hizmet oyunları için özel planlarına gelince, ne Sony ne de Bungie tarafından bir ayrıntı verilmedi. Ama, Guerrilla’s Horizon serisi yahut Sony Santa Monica’nın God of War‘ı üzere birtakım mevcut PlayStation franchise’larını ileride bu alanda görebileceğimiz söyleniyor.

Siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi SDN Forum‘da yahut yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: