Anasayfa / Girişimcilik / Blizzard’dan yeni hayatta kalma oyunu geliyor!

Blizzard’dan yeni hayatta kalma oyunu geliyor!

Geçtiğimiz hafta Microsoft tarafından satın alınan Blizzard, dünyanın en büyük oyun stüdyolarından biridir. Bilhassa de online oyun konusunda Overwatch ve World of Warcraft üzere üretimlerle başarılı olan stüdyodan yeni bir oyun geliyor. Firma her ne kadar yasal suçlamalara boğulmuş ve el değiştirme periyodunda olsa da şaşırtan formda bir oyun geliştiriyor. Overwatch’un çıkışından beri sakin olan şirket, satın alma sürecine karşın duraksamış görünmemekte.

Yeni oyun duyurusu direkt olarak Blizzard’ın blog sayfasında yapıldı. Bu duyuru bir iş ilanı halinde olmakla birlikte bir hayatta kalma oyunun geleceğini bizlere söylüyor.

Blizzard, yeni oyunu için iş ilanı verdi

Günümüzde hala faaliyet gösterebilen oyun şirketlerine baktığımızda Blizzard kadar eskisini görmek sıkıntı. 30 yıldan beri faaliyette olan şirket, vakit zaman sarsıntılı periyotlar geçirse de son birkaç yılda bunun en büyüğünü yaşıyor olabilir. Çatı şirket Activision Blizzard’a daima olarak taciz suçlamalarının geldiğine şahit olduk. Hatta şirket çapındaki protestolar ile şirketin CEO’sunun misyondan ayrılması dahi istendi.

Buna karşın Blizzard, yeni bir oyun için kolları sıvamış. 2016 yılında çıkan Overwatch’tan beri şirketin bir oyun geliştirdiğini görmüyorduk. Bunun yerine World of Warcraft üzere mevcut markalarının ekmeğini yemeyi tercih ettiler. Esasen aylık abonelikle çalışan bağımlılık yapan WoW’u ellerinde tuttukları için oyun geliştirmeden dahi bir gelir elde ediyorlar.

Blizzard’ın online oyunlarla meşhur olduğunu düşünürsek, yeni hayatta kalma oyunlarının da online olacağını iddia edebiliriz. Şirket, yeni hayatta kalma oyunu için şu durumları açık göstermekte:

  • Etraf Dizayncısı
  • Karakter Tasarımı Uzmanı
  • Teknik Uzman
  • VFX Uzmanı
  • Karakter Konsepti Uzmanı
  • Level Dizayncısı
  • Ses Odaklı Yazılım Mühendisi
  • Oyun Motoru Odaklı Yazılım Mühendisi
  • Sunucu Odaklı Yazılım Mühendisi
  • Eşya Odaklı Yazılım Mühendisi

Şu an sırf uzman niteliğindeki çalışanların arandığını görmekteyiz. Bu da oyunun temelinin inşa edildiğinin bir işareti. İlerleyen aylarda ve bilhassa de 2023’te şirketin Microsoft’a geçmesinden sonra neler olacağını merakla bekliyoruz.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: