Anasayfa / Girişimcilik / Black Friday’in en çok satan konsol muhakkak oldu!

Black Friday’in en çok satan konsol muhakkak oldu!

Black Friday alışveriş günlerinde en çok satan konsol aşikâr oldu. Tüm dünyada, toplamda 1 trilyon çevrim içi satış üzerinden yapılan tahlillere nazaran; bu yılki Black Friday çılgınlığının en çok satan konsolu ne Xbox Series X ne de PS5 oldu. Microsoft’un fiyat/performans konsolu Xbox Series S, 26 Kasım’ın en çok satan aygıtı olmayı başardı.

Black Friday için sürpriz kazanan: Xbox Series S

Microsoft’un geçtiğimiz yıl yeni nesil oyun konsolu ve PlayStation 5‘e rakip olarak konumlandırdığı Xbox Series X, dünya genelinde epey büyük bir muvaffakiyete imza attı. Satışlarda şu ana dek PS5’in gerisinde kalsa da Microsoft’un şu ana kadarki sayılardan şad olduğu biliniyor.

Bununla birlikte, küçük kardeşi ve fiyat/performans odaklı Xbox Series S’in de satışları hiç kötü gitmiyor. Xbox Game Pass kütüphanesi ve 2K’ya kadar çözünürlükte 144 Hz’yi bulan bir oyun tecrübesi vadeden Xbox Series S, 300 dolarlık fiyatıyla bilhassa yurtdışında büyük ilgi görüyor.

Dünya genelinde binden fazla sanal market ve bir trilyondan fazla ziyaret üzerinden bir araştırma yapan Adobe Dijital İktisat, bu yılın Black Friday etkinliğinde en çok satan konsolun Xbox Series S olduğunu açıkladı. Satıcılardan gelen resmi sayıları derleyen Adobe, Series S’în hem ağabeyi Series X’i hem de son ayların en çok satan konsolu PlayStation 5’i geride bıraktığını belirtti.

Elbette Series S’in alışveriş çılgınlığında geçirdiği başarılı 24 saatin birden fazla münasebeti mevcut. Öncelikle Xbox Series S, ne Series X ne de PlayStation 5 üzere rastgele bir stok sorunu yaşamıyor. Çabucak çabucak bütün sanal marketlerde rahatlıkla bulunabilen konsol, hem uygun fiyatıyla hem de daha erişilebilir olmasıyla kullanıcılara daha cazip gelmiş olabilir. Bununla birlikte rakiplerinden tam 200 dolar daha ucuza satılması da farklı bir etken olmuş gibi…

Pekala sizler bu husus hakkında neler düşünüyorsunuz? Xbox Series S’in bu kadar çok satması sizler için sürpriz oldu mu? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: