Anasayfa / Girişimcilik / Bir periyoda damga vuran taşınabilir oyun geri döndü!

Bir periyoda damga vuran taşınabilir oyun geri döndü!

Telefon dalında 2010’dan itibaren yaşanan esaslı değişim sonrası taşınabilir oyunların popülerliği de arttı. Bu oyunların başında gelen Angry Birds, bir mühlet evvel 13 yaşına girdi. Genç yaşlı demeden çabucak hemen her kısmın hayatında en az bir defa oynadığı taşınabilir oyun, günümüzde taşınabilir oyun bölümünün efsaneleri ortasında yer alıyor. Hatta kısa mühlet evvel orjinal Angry Birds ile ilgili sevindiren bir gelişme yaşandı.

Yepyeni Angry Birds geri döndü

Taşınabilir kesimin gelişiminde kıymetli bir hissesi bulunan Angry Birds, bugüne dek birçok oyunla karşımıza çıktı. Birbirinden farklı kuşların domuzlarla çabalarına tanıklık ettiğimiz seri, 2009’dan bu yana telefonlarımıza cümbüş getirirken, bu oyunların ortasından elbet en dikkat çekeni özgün Angry Birds idi.

2009’da iOS aygıtlar için piyasaya sürülen, daha sonra Android için de yayınlanan imal, 2019’da Google Play Store ve App Store’dan kaldırılmıştı. Hatta üretimin hayranları #BringBack2012 hashtagleriyle oyunun geri dönmesi için geliştiricisi Rovio Mobile’a davette bulunmuşlardı.

Rovio Mobile, hayranların isteklerine daha fazla kayıtsız kalamadıklarını söz ederek yepyeni Angry Birds oyununu Google Play Store ve App Store‘da yine satışa sunduklarını açıkladı. Play Store’da 15,99 TL, App Store’da 16,99 TL fiyat etiketiyle satışa çıkan oyun, yeni aygıtlarda verimli çalışabilmesi için Unity ile tekrar tasarlandı. 390’dan fazla kısmın bulunduğu üretimde grafik ve oynanış tarafında iyileştirmeler yapıldı. Lakin birinci oyunun havasının mutlaka bozulmadığını da tabir ettiler.

Rovio Mobile CEO’su Alex Pelletier-Normand, bahis ile ilgili şu tabirleri kullandı;

Oyunlarımızı derinden önemseyen böylesine inanılmaz bir nişanlı hayran topluluğuna sahip olduğumuz için son derece minnettarız. Angry Birds çok fazla beşere dokundu ve taşınabilir oyun dalında büyük bir varlık gösterdi. Hayranlarımızdan gelen yansıyı gördükten sonra Angry Birds’ü geri getirmenin bir yolunu bulmamız gerekiyordu.

Pekala siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Yine satışa sunulan özgün Angry Birds oyununu oynayacak mısınız? Görüşlerinizi yorumlar kısmından ya da SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: