Anasayfa / Girişimcilik / Bir Girişimcinin Güçlü ve Zayıf Yanları

Bir Girişimcinin Güçlü ve Zayıf Yanları

Bir Girişimcinin Güçlü ve Zayıf Yanları

Bir iş kurmak için gerekli tüm niteliklerin sadece tek bir kişide toplanmış olması nadir görülür. Herkesin güçlü ve zayıf yanları vardır. Önemli olan bunları bilmektir. Bunun için de kişisel ve mesleki hayatınızdaki büyük başarıları değerlendirmeniz gerekir. Bunu yaparken şunların büyük yardımı olacaktır.

Bir Resume / cv / öz geçmiş hazırlayın

Uzmanlığınızla beraber mesleki ve kişisel deneyimlerinizi içeren bir özgeçmiş hazırlayın. Her iş için sorumluluklarınızı ve başarı derecenizi yazın. Mesleki becerilerinizi, eğitiminizi, hobilerinizi ve uzmanlık gerektiren başarılarınızı yazın.

Tamamladığınızda ortaya çıkan özgeçmiş ilginize ve deneyiminize en uygun iş türünü bulmanızda size çok yardımcı olacaktır. Yetenekleriniz veya güçlü yönlerinizin dışında bir iş düşünüyorsanız da sizi uyarıcı görev yapacaktır.

Kişisel özelliklerinizi analiz edin

Dost canlısı ve atılgan mısınız? Çalışkan mısınız? Önsezileriniz kuvvetli mi? Düzenli misiniz?

Kişisel özellikleriniz size sevdiğiniz ve sevmediğiniz şeyleri, güçlü ve zayıf yönlerinizi anlatır. İnsanlarla rahat ilişki kuramıyorsanız birçok müşteri ile iletişim kurmanızı gerektiren bir işte rahat edemezsiniz. Ya da müşteri hizmetlerini götürecek bir kişiyi işe alabilirsiniz. Bu arada siz de en iyi yaptığınız kısımlara yoğunlaşırsınız.

Mesleki özelliklerinizi analiz edin

Küçük işletme sahipleri birçok farklı maske takârlar. Bu ille de her şeyi yapabilirsiniz anlamına gelmez. Uzmanı olduğunuz ve yardıma ihtiyaç duyduğunuz alanları bilin.


İlginizi Çekebilir

Sevilen oyun imalcisi, Blizzard ile birleşti!

Oyun dalında birtakım isimler hiç unutulmaz. O denli firmalar var ki onların bir iş üzerinde çalıştığını duyduğumuzda bile heyecanlanıyoruz ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: