Anasayfa / Girişimcilik / Bir Fikri Düşünmek ve Geliştirmek

Bir Fikri Düşünmek ve Geliştirmek

Bir Fikri Düşünmek ve Geliştirmek

Kuracağınız işle ilgili orijinal veya en azından işe yarayacak bir fikri düşünmek işin en önemli ve ilk aşamasıdır. Ne yapacağınıza karar verdikten sonra geriye sadece onu yapmak kalır. Birçok girişimci aynı zamanda çok iyi birer gözlemcidir ve piyasada hangi ürüne veya hizmete ihtiyaç olduğunu gözlemleyip onun üzerine fikir inşaa ederler ve piyasadaki bu boşluğu doldururlar. Diğer bazı girişimciler ise piyasada var olan bir ürünün eksikliklerini fark ederler ve bu eksiklikleri giderecek yeni bir ürün tasarlarlar.

Kuracağınız işle ilgili fikir ve düşüncelerinizi olgunlaştırmak ve uygulanabilir bir aşamaya getirmek yeni bir iş kurmanın en önemli adımlarından birisidir. Düşünmek başarmanın %50’sidir ama çoğumuzun bildiği bir gerçek de nedense geriye kalan %50’lik olasılığın çok nadir olarak gerçekleştiği ve birçok güzel düşüncenin sadece sohbet masalarında kaldığı ve birer anı olduğudur. Bu nedenle daha fikir aşamasında işi çok ciddiye almanız ve satmayı düşündüğünüz ürün veya hizmet ile ilgili küçük çaplı bir pazar araştırması yapmanız ve ürününüzün satılabilir olup olmadığını anlamanız gerekir. Bu aşamada yapacağınız bu küçük pazar araştırması ileriki dönemlerde de size birçok fayda sağlayacaktır.

Kuracağınız işle ilgili fikirlerinizin geliştirilmesi aşamasında bir miktar finansmana da ihtiyaç duyma olasılığınız çok yüksektir. Bu bölümde hem kafanızdaki fikirlerinizi nasıl geliştireceğiniz hem de bu süreçte ihtiyaç duyacağınız finansmanı nasıl sağlayacağınız ile ilgili bilgiler verilecektir.


İlginizi Çekebilir

Sevilen oyun imalcisi, Blizzard ile birleşti!

Oyun dalında birtakım isimler hiç unutulmaz. O denli firmalar var ki onların bir iş üzerinde çalıştığını duyduğumuzda bile heyecanlanıyoruz ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: